999 rezultate për

rritjen

Policia bën "namin" në Tiranë, 300 policë në terren për gjoba Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën, për rritjen e parametrave të sigurisë në fundjavë duke evidentuar dhe
FMN ul me 0.4% parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2018 Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin e sapobotuar “Panorama Ekonomike Globale-Tetor 2017” ka rishikuar në ulje parashi
Ndodhet në të gjitha shtëpitë, fruti që rrit kënaqësinë dhe dëshirën për marrëdhënië Vajza a keni menduar ndonjëherë se problemet tuaja në jetën seksuale mund t’i kuroj thjesht një frut të cilin e keni në
Lëng qepësh për rritjen e flokëve, a funksionon? Qepët, që normalisht shihen esenca e kuzhinës, mund të ketë edhe përdorim më të gjerë, siç është ai për trajtimin e flok
Hamza jep një lajm për rritjen e pagave dhe pensionet e veteranëve Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka folur për rishikimin e buxhetit, sigurimin e mjeteve për pagesën e Veteranëve të U
Oferta e lartë për apartamente frenon rritjen e çmimit të qirasë në Tiranë Çdo vit, vërshimi i studentëve në fillim të shtatorit shoqërohej me rritje të çmimit të qirave në kryeqytet. Mund të thu
Policia bën "kërdinë" me gjoba gjatë fundjavës Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën, për r
Disa mënyra natyrale si të nxisni rritjen e vetullave dhe trashjen e tyre Në ndryshim nga trendi i një dekade më parë, kur vetullat e holla ishin në modë, tani duket se femrat kërkojnë t’i keni
BIK mesazh për Bajram, ndihmoni skamorët Me rastin e festës së Kurban Bajramit, zëvendëskryetari i Kryesisë së Bashkisë Islame të Kosovës, Reshat Mexhidi ka dhën
Ushqimet që ua mbajnë flokun e shëndetshëm Ashtu sikurse lëkura, edhe gjendja e flokëve është shenjë e shëndetit të mirë. Qelizat të cilat i ndërtojnë rrënjët e fl
Qeveria i jep dritë jeshile propozim-ligjit për rritjen e pagës minimale Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbrëmë në seancën e 19-të e ka miratuar propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të
Receta me qepë për rritjen e flokëve Deshironi t'ju rriten flokët me disa centimetra vetëm brenda 30 ditëve? Një grua ka ndarë një sekret shumë interesant
Zhbogar përshëndet arritjen e marrëveshjes së fqinjësisë së mirë Maqedoni-Bullgari Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë është shembull si dy shtete munden vetë të zgjidhin një problem i cili ka
Zbulohen dy këshilltarët “tradhtarë” të LSI që i dhanë votat për rritjen e çmimit të ujit Këshilli Bashkiak gjatë pasdites së sotme miratoi rritjen e çmimit të ujit të pijshëm me votat e 31 këshilltarëve, ku dy
LSI reagon ndaj PD-së: Vota jonë për rritjen e çmimit të ujit... Përmes një deklarate për media ka reaguar nënkryetari i LSI-së, lidhur me akuzat e bëra Këshilltarët e PD-së, në Bashkin
PDIU mbështet rritjen e çmimit të ujit, por ka disa kushte Këshillarët e PDIU-së në Bashkinë e Tiranë do të japin votën pro rritjes së çmimit të ujit të pijshëm në mbledhjen e sot
Shkencëtarët, të shqetësuar nga shkrirja e akullit në Grenlandë Shkencëtarët paralajmëruan se shtresa e akullit në Grenlandë, mund të shkaktojë rritjen e nivelit të ujit të detit më sh
Xharra: Shpend Ahmeti po synon zvarritjen e ndërtimit të xhamisë së madhe Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra e ka bërë përgjegjës Shpend Ahmetin për vonesat që kanë të bëjnë me ndërtimin e Xhamisë
Qepa, aleati magjik që parandalon rënien e flokëve dhe përshpejton rritjen e tyre Pavarësht ngjyrës së tyre, llojit: të drejtë apo kaçurrela, prerjes apo gjatësisë, flokët janë një element shumë i rëndë
Manchester United zyrtarizon arritjen e marrveshjes me Evertonin Manchester United ka konfirmuar marrëveshjen e tyre me Everton për sulmuesin Romelu Lukaku dhe shpreson të nënshkruajë m