999 rezultate për

rritjen

Flokët tuaj bien pa pushim? Mos u frikësoni, ka një zgjidhje Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lë
Xheli i aloe vera përshpejton rritjen e flokëve Xheli i Aloe Vera ka veti kuruese dhe është baza e shumë produkteve kozmetike. I pasur me vitamina, antioksidantë dhe
VMRO: Zaev nuk e mbajti fjalën për pagat e mjekëve VMRO-DPMNE-ja opozitare kritikoi Qeverinë se nuk po përmbush premtimet parazgjedhore sa i përket reformave në sistemin S
Zyrtarët e BE-së takohen bashkarisht me Thaçin, Haradinajn dhe Veselin Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini dhe
Apostolova ka një ftesë për VV-në dhe Listën Serbe Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka përgëzuar partitë politike për arritjen e konsensusit kombëta
Shtatë përdorime të qepës jashtë kuzhine Qepa është shumë e pasur në oligoelementë si sulfuri, potasiumi, magnezi, fluori, kalciumi dhe fosfori dhe vitamina. Enz
AAK konferencë për marrëveshjen e re të demarkacionit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të mbaj një konferencë për media. Sipas njoftimit, në konferencën e orës 12:15, d
Mësoni në cilën periudhë të vitit flokët tuaj rriten më shpejt Pranvera është periudha më e mirë për rritjen e flokëve tuaj. Sipas një studimi, për të pasur flokë më të dendur dhe të
Shtyhet seanca e Kuvendit të Kosovës Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar ku pikë e rendit të ditës ishte interpelanca e kr
Haradinaj, nesër në interpelancë për rritje të pagave Nesër do të vazhdojë séance e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar. Në këtë seancë si pikë e
Pse Shqipëria ka mbetur një nga shtetet më të varfëra të Europës Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thot
Gattuso optimist për arritjen në zonën Champions Gennaro Gattuso shtë i sigurtë që Milani i tij do të arrijë të zërë një vend në zonën Champions. Optimizmi i tij u sh
FMN: Rritja e pagave rrezikon hapjen e vendeve të reja të punës Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se rritja e pagave apo çdo punësim i ri, duhet të bëhet brenda limitit të rreg
Valverde krenar për arritjen në finale: Se kam shijuar më parë fitimin e këti trofeu Barcelona është zyrtarisht finalistja e dytë në Copa del Rey. Pas takimit ka folur edhe trajneri i ekipit fitues, Ern
Edhe mjekët në Ferizaj hynë në grevë urie Departamenti i spitalit të Kirurgjisë në Ferizaj ka marrë vendim që t’i bashkangjitet grevës së kirurgëve të filluar në
Pas pikëllimit se nuk iu rrit rroga, Haradinaj merr një lajm të keq nga infermierja Pas vendimit të kryeministrit për pezullimin e dyfishimit të pagës së tij, është edhe infermierja që ka marr një vendim
Vjen reagimi i Qeverisë pas vendimit të Hamzës për rritjen e pagave Avni Arifi, këshilltar i Kryeministrit dhe shef i kabinetit të tij, ka reaguar ndaj vendimit të ministrit të Financave,
Wenger konfirmon se e dëshiron Aubameynangun Aubameyang ka kohë që po lidhet me një largim dhe ka dy ndeshje që ai nuk luan. Në mesin e spekulimeve për të ardhmen e
Reagon Zyra e Kryeministrit: Çmimi i energjisë nuk do të rritet Zyra e Kryeministrit ka reaguar ndaj disa shkrimeve në media rreth ngritjes së çmimit të energjisë elektrike. Në reag
Haradinaj paralajmëron rritjen e çmimit të energjisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK), ku me drejtorin e menaxhues t