999 rezultate për

rritjen

Irani refuzon arritjen e një marrëveshje me SHBA-të Një këshilltar i lartë i liderit suprem të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei ka refuzuar sugjerimin e presidentit amerikan,
Hazard kishte parashikuar Botërorin madje edhe fituesin (FOTO LAJM) Hazard ka parashikuar arritjen e kombëtares së tij në këtë Botëror dhe deri më tani ka qënë i saktë , por nuk është ndak
Vartësi i Haradinajt thotë se nuk e ka refuzuar rritjen e rrogës Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha, thotë se nuk ka refuzuar ta marrë pagën me ngritje, duke larguar vetën nga lista e m
Haradinaj paditet penalisht Deputetja e Lëvizjes Vetëvendojse, Albulena Haxhiu, ka dorëzuar një kallëzim penal ndaj kryeministrit Ramush Haradinaj d
A e dinit se patatet ju ndihmojnë për rritjen e flokëve? Shkencëtarët në Japoni thonë se mundësia për të rirritur flokët mund të gjendet në kimikatin që përdoret për gatimin e p
Ministri i PDK-së i thotë "JO" Ramush Haradinajt Ministri i Financave, Bedri Hamza nuk ka pranuar të marrë pagën me rritje dhe retroaktive. Këshilltari i tij, Lulzim
BE kritikon Haradinajn për rritjen e rrogës Shefja e zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalia Apostolova, e ka kritikuar ashpër vendimin për rritje të pagave për zyrtar
LB ia thotë të zezat Haradinajt për rritjen e pagave Dje Qeveria e Republikës së Kosovës procedoi implementimin e rritjes së pagave, kryesisht për stafin politik, pas vendim
Zvicra do të financojë projektin arsimor për rritjen e punësimit në Maqedoni Konfederata Zvicerane do të sigurojë mbështetje financiare dhe logjistike për zbatimin e projektit 10 vjeçar “Arsimi për
Maqedonia sërish përballet me rritjen e numrit të emigrantëve Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kampi Idomeni, në kufi me Maqedoninë, është riaktivizuar sërish. Sipas kësaj ga
FMN jep alarmin: Shqipëria e zhytur në borxhe! Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka dhënë konkluzionet e raportit të parë të programit të post monito
Vetullat e trasha në modë, mësoni si t'i rrisni natyralisht Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndo
Raporti i CIA-s i mbyll gojën Ramës për rritjen ekonomike Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në k
Këto duhet të hani për flokë të shëndetshëm Dëshira për të patur flokë të shëndetshëm dhe sa më të gjatë mund të kthehet në një qëllim më vete për shumë femra, aq s
Shqetësime për rritjen e numrit të vdekjeve në punë Duhet të punojmë në ngritjen e vetëdijes për siguri dhe shëndet gjatë punës, sepse krahasuar me vendet e tjera neve jemi
Maqedoni, prodhuesit e duhanit kërkojnë rritjen e çmimit Prodhuesit e duhanit në Maqedoni janë duke kërkuar që përveç subvencioneve, për shkak të harxhimeve të larta, të ketë ed
Autokraci që duhet frenuar nga Erion Muça - Prej kohësh maxhoranca qeverisëse është duke ndërmarrë një serë reformash të cilësuara domosdoshmër
Mesnata do të shënojë rritjen e karburanteve Nga mesnata do të ketë rritje gati për të gjithë derivatet. Çmimet e reja janë: Eurosuper BS 95 rritet për 2 denare, pr
VMRO-ja kundërshton rritjen e tatimit personal Reagojnë nga VMRO-DPMNE-ja duke theksuar se LSDM-ja me rritjen e tatimit personal drejtpërdrejtë godet xhepin e qytetarë
Studimi, mbipesha shkak për rritjen e kancerit Mbipesha është një shkak në rritje i kancerit në Britanine e Madhe, ndërsa rastet e shkaktuara nga duhanpirja janë në ul