999 rezultate për

rritje

Braktisja e fëmijëve të porsalindur në rritje Pesë foshnja janë braktisur gjatë pesë mujorit të parë të vitit 2018. Kështu bëjnë të ditur në Klinikën e Naonatologjisë
Vetëm Hamza nuk pranon rritje, ministrat e tjerë gati ta marrin pagën Njëri prej vendimeve më të përfolura të kryeministrit, Ramush Haradinaj, ai i rritjes së pagave, u siguron ministrave të
Haradinaj premton rritje pagash për mësuesit dhe mjekët pasi dyfishoi rrogën e tij Ramush Haradinaj e ka prezantuar si arritje të Qeverisë dyfishimin e pagave për zyrtarët qeveritarë. Ka premtuar se
Ministri i PDK-së i thotë "JO" Ramush Haradinajt Ministri i Financave, Bedri Hamza nuk ka pranuar të marrë pagën me rritje dhe retroaktive. Këshilltari i tij, Lulzim
BE kritikon Haradinajn për rritjen e rrogës Shefja e zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalia Apostolova, e ka kritikuar ashpër vendimin për rritje të pagave për zyrtar
Edhe Naim Tërnava kërkon rritje të pagave Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, ka bërë thirrje që të zgjidhet statusi juridik i bashkësive
LB ia thotë të zezat Haradinajt për rritjen e pagave Dje Qeveria e Republikës së Kosovës procedoi implementimin e rritjes së pagave, kryesisht për stafin politik, pas vendim
Billboard: Era Istrefi, artiste në rritje Era Istrefi, e cila me bashkëpunimin për himin e FIFA World Cup ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzik
Vetëvritet 44 vjeçari në Përrenjas Një 44 vjecar është vetëvrarë ditën e sotme në fshatin “Farret Stravaj” i Përrenjasit. Ai është vetëvarur me litar n
Zvicra do të financojë projektin arsimor për rritjen e punësimit në Maqedoni Konfederata Zvicerane do të sigurojë mbështetje financiare dhe logjistike për zbatimin e projektit 10 vjeçar “Arsimi për
Rritje alarmante e temperatures ne Ballkan Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) botoi një studim mbi ndryshimet klimatike në Ballkanin Perëndimor, duke treguar n
Maqedonia sërish përballet me rritjen e numrit të emigrantëve Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kampi Idomeni, në kufi me Maqedoninë, është riaktivizuar sërish. Sipas kësaj ga
FMN jep alarmin: Shqipëria e zhytur në borxhe! Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka dhënë konkluzionet e raportit të parë të programit të post monito
Busquets kërcënon Barcelonën: Rritje page ose largohem Sergio Busquets i ka bërë me dije Barcelonës se dëshiron rritje të pagës nëse duan që ai të qëndrojë edhe sezonin e ardh
Vetullat e trasha në modë, mësoni si t'i rrisni natyralisht Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndo
Ministri gjerman për Shqipërinë: Ka arritje por problem është krimi i organizuar Ministri gjerman Michael Roth do të vizitojë Tiranën para se të jepet vendimi për hapjen e negociatave. Gjatë një int
Negociatat në Itali, shumë pranë arritjes së marrëveshjes për qeverinë Së shpejti mund të ketë një marrëveshje për krijimin e qeverisë së re italiane. Lega dhe Lëvizja 5 Yjet, të cilat vijojn
Raporti i CIA-s i mbyll gojën Ramës për rritjen ekonomike Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në k
Këto duhet të hani për flokë të shëndetshëm Dëshira për të patur flokë të shëndetshëm dhe sa më të gjatë mund të kthehet në një qëllim më vete për shumë femra, aq s
Ky është ministri më i "dështuar" i qeverisë Rama Gjatë asamblesë së PS-së të mbajtur vetëm pak ditë më parë kryeministri Edi Rama foli për arritjet e qeverisë por edhe p