999 rezultate për

rritje

Kurti e Mustafa takohen sot në 15 e 30, çfarë do të ndodhë sot? Siç kishin paralajmëruar edhe pas takimit të mbrëmshëm tre orësh, krerët e LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të takohe
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Vjosa Osmani: VV refuzoi kërkesën tonë, na tha "Jo" Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për bisedimet mes partisë së saj dhe Lëvizjes Vetë
E BUJSHME/ Rrahmani kryen testet mjekësore te Napoli Një arritje e madhe në karrierën e Amir Rrahmanit, që aktualisht luan me Veronën në Seria A. Sipas asaj që raporton M
1.6 milionë shqiptarë jetojnë jashtë, Gjermania në 2019 rritje të madhe ‘Në vitin 2019, sipas vlerësimeve të tërthorta, numri i diasporës së re llogaritet të jetë rreth 1,64 milionë shtetas ja
Kurti sot takon Isa Mustafën: Përpjekje për arritjen e koalicionit qeverisës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe so
Takimi dy orësh Kurti-Mustafa përfundon pa asnjë arritje Është hera e katërt pas zgjedhjeve të 6 tetorit, që lideri i LVV-së Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa, takohen për
Përfundon takimi mes Kurtit e Mustafës (VIDEO) Ka përfunduar takimi ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës
Kurti për postin e Presidentit: S`ka pengesë që na ndal në arritjen e koalicionit me LDK-në (VIDEO) Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë me dije se sot do ta takojë kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës
Ky shtet vendos të ndërpresë përdorimin e internetit, mësoni arsyen Ndërprerja e internetit në Iran ka hyrë në ditën e pestë. Qeveria vazhdon të kufizojë qasjen e qytetarëve në internet pë
Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit në rritje Ditën e djeshme janë parë që Venecia është përballur me përmbytje masive ku niveli i ujit ka arritur nëpër banesa deri n
A u arrit marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, çfarë u vendos? Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së A
Rama nuk ka lekë për rritje pagash, por hap thesin për oligarkët: Dalin tabelat e buxhetit 2020 Prej disa vitesh pagat nuk janë rritur në bllok për nëpunësit publik përveç disa ndërhyrjeve mjaft të segmentuara në sek
RAPORTI/ Shëipëria në rritje të rasteve të tuberkulozit, kush preket më shumë 58 milion janë jetët e shpëtuara midis viteve 2000 dhe 2018 nga përpjekjet globale për t’i dhënë fund sëmundjes së turbe
Zaev: Shpresoj se do të gjejmë zgjidhje për rritjen e pagave në arsim Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se nesër, së bashku me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi do të takohen me p
Si në vitet e arta, Serie A shënon rritje të numrit të tifozëve në stadiume Liga e Futbollit në Itali ka përditësuar të dhënat mbi numrin e tifozëve që kanë frekuentuar stadiumet në Serinë A, në k
Divorcet në rritje, ekspertët: Duhet VKM për minimumin jetik për fëmijët Procese të shumta të zgjidhjeve të martesave kryesisht, nxjerrin në pah ditë pas dite problemin e referimit të minimumit
Atleti kenian bën namin, hyn në histori duke përfunduar maratonën nën 2 orë (VIDEO) Eliud Kipchoge ka shkruar historinë. Atleti kenian, njeriu i zgjedhur nga Ineos për të përfunduar një maratonë nën kufir
Banka Botërore: Ritmi i rritjes ekonomike në Shqipërinë parashikohet të ngadalësohet, vlera Në raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, Banka Botërore ndër mesazhet kryesore nënvizohet se pas rritjes së fortë
Maqedoni, qeveria propozon rritje 10% të pagave në arsim Qeveria sot ka propozuar 10% rritje të pagave për të punësuarit në sektorin e arsimit. Vendimi u morr pas takimit mes Mi