999 rezultate për

rrit

Lindi në Kore dhe u rrit në Guam: Kush është ambasadorja e re amerikane në Shqipëri Presidenti Donald Trump njoftoi synimin për të emëruar zonjën Yuri Kim nga Guami si ambasadore e jashtëzakonshme dhe fuq
Gruaja i hedh helm burrit në kafe, arrestohet Prokuroria Publike Themelore në Strumicë ka ngritur procedurë hetimore kundër një gruaje të dyshuar për vrasje në tenta
Manchester United nuk heq dorë nga Rakitic, rrit ofertën për kroatin Manchester United ka nisur punën për gjetjen e zëvendësuesit të Paul Pogba. Gazeta spanjolle "Sport" bën të ditur se
Rriten temperaturat, sa do të shënojë termometri sot Moti gjatë ditës së sotme, parashihet të jetë i kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë
Përleshje me armë dhe plagosje para lokalit në Gjakovë Tre persona janë arrestuar nga policia orët e para të mëngjesit të djeshëm, dy prej tyre janë plagosur e lënduar. Pol
Pas Ramës, Meta fton dhe Lulzim Bashën Në një lëvizje të koordinuar, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dërguar dy ftesa për takim mbrëmjen e sotme. Teksa
Ja paske ng**f burrit moj! Blogerja reagon keq ndaj komentueses (FOTO LAJM) Moderatorja Aulona Musta së fundmi po pushon bashkë me familjen e saj dhe si gjithmonë është tepër aktive në rrjete soci
Tsipras kërcënon Turqinë: Kush prek territorin tonë e pëson keq Nga një repart ushtarak në Qipro kryeministri grek Aleksis Tsipras i ka çuar një mesazh presidentit turk Erdogan që dekl
"Ooo ça bëri o Zot..!" Shpërthen në të qara vëllai i burrit që masakroi gruan në Vlorë Në banesën ku ndodhi ngjarja e rëndë në Vlorë ka mbërritur dhe vëllai i viktimës. Ai ka shkuar me motor duke e lënë
Zbardhet manovra e Ramës për të rritur fiktivisht numrin e pjesëmarrësve në zgjedhje (FOTO LAJM) Edi Rama është i vendosur të shkojë në zgjedhjet e 30 qershorit me çdo çmim duke marrë parasysh çdo gjë, qoftë edhe përp
Mbyllen hetimet: Çfarë ndodhi në avionin e tmerrit Prishtinë-Bazel Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës (AACK) dhe Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike (KHAI
Avionët rusë fluturojnë mbi SHBA Një grup avionësh ushtarakë rusë sot do të kryejnë fluturime vëzhgimi mbi territorin e SHBA’së, të cilat pritet të vazhd
Më shumë aborte në 2018, rritet te gratë me arsim të lartë E ndërsa vit pas viti numri i bebeve që vijnë në jetë po bie me shpejtësi, në 2018-ën numri i aborteve (ndërprerje e sht
Si duket sot aktorja që ka luajtur "Borëbardhën" (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mend filmin e famshëm “Borëbardha”, në rolin e të cilës ishte aktorja turke Zeynep Degirmencioglu.
Momenti kur flamuri i Kosovës nderohet për arritjen historike të Majlinda Kelmendit (VIDEO) Majlinda Kelmendi është shpallur kampione në Lojërat Europiane "Minsk" 2019. Xhudistja pejane u nderua me medaljen e
Boronica ju mbron nga sëmundjet e zemrës Duke ngrënë një filxhan boronica çdo ditë ul rrezikun tuaj për të zhvilluar sëmundje të zemrës, sipas hulumtimit. Shk
Si qëndron e vërteta mes sherrit të Rozës dhe Encës (FOTO LAJM) Ditën e djeshme, moderatorja e njohur Roza Lati ka reaguar ashpër pas disa deklaratave të Encës në emisionin “Xing me Er
De Laurentiis i hap sfidë Sarrit: Njeri që rri gjithë kohës me tuta, Napoli do ta mposhtë Aurelio De Laurentiis i përgjigjet Sarri-t vetëm disa minuta pasi ish-trajneri i kaltër u prezantua tek Juventusi. Pr
Kanë aq bomba bërthamore sa mund të shkatërrohej toka disa herë! 9 vendet që kanë armën e ferrit Numri i mbushjeve bërthamore është zvogëluar gjatë vitit të kaluar, megjithëse vendet vazhdojnë të modernizojnë forcat e
Barzagli mbetet te Juventusi, tashmë si ndihmës i Sarrit Andrea Barzagli deklaroi në fund të sezonit se do të largohej nga futbolli i luajtur, duke pasur një ndarje mesh lotësh