999 rezultate për

rrit

Makina del nga rruga dhe përfundon në greminë, dy të plagosur Një makinë është aksidentuar pasditen e sotme duke dalë nga rruga hyrse në Sarandë e duke përfunduar përmbys në një grop
Fruti i këtij sezoni që ndihmon në rritjen e flokëve Pjepri është një nga frutat e momentit pasi është pikërisht sezoni i tij. Ai përveç se është shumë i shijshëm dhe fre
Marijuanë e kokainë nga Shqipëria, arrestohen shqiptarë e italianë Në orët e para të mëngjesit të sotëm (23 korrik) policia e Bolonjës ka ekzekutuar urdhër arrestime ndaj disa shtetasve s
Udhëtonin me bicikletë, u dalin para arinjtë në Malin e Sharrit (VIDEO) Malet e Sharrit janë të pasura me florë dhe faunë, që krijon një parajsë për sportistët ekstremë sikur biciklistët e Suh
Rriten temperaturat, kështu do të jetë moti sot Ditët me shi, edhe pse lokal në disa zona, kanë përfunduar. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjed
Kjo vajzë është më e guximshme se shumica e të rriturve (VIDEO) Një vajzë në Kinë është incizuar duke bërë një veprim bravoroz, që vështirë se do mund ta bënin të rriturit. Ajo ësht
Rritet numri i aksidenteve, ndryshon testi i praktikës për patentën CCdo ditë, persona të rinj i drejtohen qendrave të autoshkollës në mënyrë për të marrë lejen e drejtimit. E ndarë në pje
Projektligji për karburantet, eksperti njofton se do të ketë rritje të ndjeshme të çmimit të naftës Eksperti i ekonomisë Vjoldi Danaj shprehet se projektligji i ri për depozitat e karburanteve është një strategjio jo e m
Kanceri në lëkurë, rritet numri i rasteve Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
Kanceri i lëkurës, rritet numri i rasteve në botë Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
Conte rrit presionin mbi Marotta, Inter pa sulmues Presioni po rritet çdo ditë e më shumë mbi skuadrën e Inter, e cila rrezikon të nis sezonin pa një sulmues. Skuadra k
"Më bindi loja e Sarrit", De Ligt flet si juventin: Zgjodha Juventusin për asrye se… Lojtari më i ri i Juvenstusit dhe një ndër blerjet më të bujshme të kësaj merkatoje në Itali dhe jo vetëm Matijs De Ligt
Nën 6.5 asnjë maturant nuk futet në universitet, rritet nota edhe për mësuesinë Qeveria është e vendosur të marrë nxënësit më të mirë në degët e mësuesisë, duke mos u ndalur në rritjen e notës mesatar
Rritje temperaturash, mësoni si do të jetë moti sot Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe vranësira në relievet malore ku do të pasohen nga resh
Po "çmend" fëmijë e të rritur, si qëndron e vërteta e aplikacionit të plakjes Gjatë 24 orëve të fundit, pjesa më e madhe prej nesh tentuam të modifikonim fotot për të parë se si do të dukeshim pas d
Bizneset të frikësuar nga rritja e çmimit të naftës, së shpejti nisin protestat Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, Albert Naso ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax Neës ku foli për debatin dhe
"Gjyqi po zvarritet", Tahiri për herë të katërt të Krimet e Rënda Ish-ministri Saimir Tahiri është paraqitur për herë të katër, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, që prej kohës kur u mor si
"Buka e zezë më rriti gjoksin", modelja amerikane tregon sekretin (FOTO LAJM) Duket se buka e zezë me të vërtetë bën magji. Modelja amerikane, Ireland Baldwin, ka thënë se buka e zezë i ka ndihmu
Sot është dita më e lumtur e De Ligt Sot do të marrë fund saga e shumëpërmendur e De Ligt. Mbrojtësi i Ajax pasditen e sotme do të marrë rrugën për Torino.
STUDIM/ Ngrohja globale sjell rritje drastike të temperaturave në kryeqytet Nëse sjellim nëpër mend vitet e kaluara, vera ka qenë më e freskët dhe më e lagësht. Si pasojë e ngrohjes globale ccdo v