999 rezultate për

rrit

Flakët mbulojnë Gjirin e Lalzit, digjen 5 makina e një banesë (VIDEO) Një zjarr i madh ka rënë pak më parë në Gjirin e Lalzit. Si pasojë e zjarrit janë djegur 5 makina dhe një banesë. Fat
"Mos ma prek Tomorrin", banorët e Baratit në protestë kundër vendimit të Gjykatës Banorët e Beratit u ngritën në protestë kundër vendimit të gjykatës që rrëzoi VKM-në e qeverisë, për zgjerimin e hapësir
Shkrumbohet nga flakët një shtëpi në Tetovë Para pak çasteve, ka shpërthyer zjarr në një shtëpi në fshatin Shipkovicë të Tetovës, njoftojnë nga Njësia territoriale
Rritet numri i aksidenteve: Problem përdorimi i celularit Fluksi i lëvizjeve por edhe pakujdesia e drejtuesve të automjeteve që qarkullojnë kanë bërë që vetëm në muajin korrik të
Anwar nuk i ndahet Duas, e puth në sy të vjehrrit në Sunny Hill (VIDEO) Dua Lipën e pamë ngado nëpër Instagram mbrëmjen e djeshme. Artistët shqiptarë bënin vazhdimisht foto me të ndërkohë që p
Atentat në Elbasan, ka të plagosur (VIDEO) Një plagosje me armë ka ndodhur në minutat e fundit në qytetin e Elbasanit, Nga një përleshje me armë pranë Pallatit
Sipas studimeve, si ndikon përfshirja e fëmijëve në punët e shtëpisë Ka një arsye që fëmijët tuaj janë të prirur për shpërthime emocionale kur ju i kërkoni atyre për të bërë një punë shtëpi
Ushqimet që ndikojnë në rritjen e lumturisë suaj Ne gjithmonë jemi në kërkim për të gjetur mënyra të reja për rritjen e lumturisë tonë. Ushqimi që ne hamë mbi të gji
Rriten shanset për një shkëmbim Dzeko-Icardi Mauro Icardi mund të përfundoj te Roma pasi që destinacionet tjera janë mbyllur. Sulmuesi argjentinas nuk është në pl
Ulet numri i pasagjerëve që udhëtojnë me tren rritet transporti i mallrave Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka përgatitur publikimin e radhës “Statistikat e Transportit dhe Telekomunikim
E BUJSHME/ Sarrit nuk i ndahet zemra për Hysajn, kërkon ta marrë te Juventus Juventusit i rikthehet interesi për Elseid Hysajn. Maurizio Sarri e njeh mirë shqiptarin dhe e çmon së tepërmi cilësitë
Rama: Bonusi për bebet, rritet numri i lindjeve Kryeministri Edi Rama deklaron se në rritjen e lindshmërisë ka pasur efekt bonusi i bebeve. Në një konferencë për med
Aksident i rëndë në Lezhë Një person ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme në rrugën Lezhë-Shëngin për shkak të një përplasje të ndodhur mes nj
Zaev: Rroga mesatare ka arritur mbi 25 mijë denarë Rroga mesatare në vend ka arritur më shumë se 25.000 denarë, deklaroi kryeministri Zoran Zaev. Ai tha se në këto dy vite
Llotaria amerikane, rriten shanset për këtë vit E dimë që vitet e fundit shqiptarët mezi presin të vijë muaji tetor që të aplikojën për lotarinë amerikane, por mbase as
U tha se ishte "molla e sherrit" në Jalë, Françeska Jaçe tregon si është e vërteta Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele në një nga lokalet më të frekuentuara në jug të vendit, në Jalë. Në fil
Maqedonia rritet me 25 vende në listën globale inovative Sipas raportit më të ri të Indeksin inovativ global për vitin 2019, Maqedonia e Veriut, krahasuar me vitin e kaluar, ësh
Meta kundra Ramës, i kthen mbrapsht ligjin për "planifikimin dhe zhvillimin e territorit" Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Trejsi del "zbuluar", flet 20 vjeçarja nga Laçi që u përlesh me modelen (FOTO LAJM) Modelja e njohur Trejsi Sejdini, është kthyer sërish në qendër të vëmendjes pas sherrit të bujshëm që bëri në një klub n
Kujdes, speci djegës rrit rrezikun e humbjes së memories Speci djegës mund të jetë ushqimi më i preferuar i një personi, por kërkimet sugjerojnë se ai mund të shkaktojë humbjen