999 rezultate për

rrezikshme

Të shkrin lëkurën duke detyruar prerjen e gjymtyrit: Rreziku i tmerrshëm që gjendet kudo Gaboheni nëse mendoni se "vëjusha e zezë" është merimanga më e rrezikshme që gjendet në tokën shqiptare. Në fakt, krahas
Kombinimet e frutave që janë të shijshme por të rrezikshme Tani gjatë verës janë shumë të rëndësishme ushqimet, frutat dhe perimet që hani konsumoni. Por kryesoret dhe më të sh
Levizën me motor uji mbi kokat e pushuesve duke i rrezikuar, policia bllokon mjetet dhe gjobit dy persona (VIDEO) Policia Kufitare ka bllokuar dy motorë uji në Durrës, të cilët kryenin manovra të rrezikshme brenda perimetrit të siguri
E imagjinoni dot Encën sekretare, më mirë jo (FOTO LAJM) Gjithmonë joshëse me veshje që nuk i lënë shumë vend imagjinatës enca ka arritur të bëjë për vete një numër të konsideru
TRONDITËSE/ Shfaqja më e rrezikshme që keni parë në “Got Talent” (VIDEO) Si gjithmonë një sërë aktesh dalin para jurisë së “Got Talent” të përbërë nga: David Walliams, Simon Cowell, Alesha Dixo
DASH "shuplakë" Shqipërisë në raportin e fundit: Drejtësia e korruptuar, PPP të rrezikshme Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e tij për klimën e investimeve në Shqipëri. Sipas raportit, Shq
Vendet e rrezikshme për të karikuar celularët Smartphonet janë kthyer padyshim në një mjet të domosdoshëm i përditshmërisë tonë, por ndodh shpesh që pikërisht atëherë
8 simptoma të rrezikshme të goditjes nga i nxehti që nuk duhet t’i injoroni kurrë Me mijëra njerëz vdesin çdo vit nga komplikacionet e shkaktuara nga i nxehti ekstrem, përfshirë sfilitjen dhe goditjen n
Njihuni me 10 ushqimet verore më të rrezikshme E kush nuk i pëlqen piknikët dhe barbekjutë? Çështja qëndron në faktin që nëse nuk i përgatisni siç duhet, ngrënia ja
QINDRA TË VRARË/ Emrat dhe qytetet, bandat kriminale më të rrezikshme në Shqipëri (FOTO LAJM) Mbi ta rëndojnë akuzat më të rënda, vrasje, grabitje, përdhunime, trafik droge, armësh e qenie njerëzore deri dhe terror
10 përgjimet e reja nga "BILD", reagon Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me përgjimet e reja të publikuara të BILD, teksa ishte i ftuar në një intervi
Grida: Shqipëria është në një trajektore shumë të rrezikshme Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma e pyetur se çfarë po ndodh aktualisht në vend, thotë se pa dyshim
"Gjendja në pikën kritike, mund të këtë përplasje të rrezikshme" (VIDEO) Degradimi i një ekuilibri në mes funksioneve të institucioneve që veprojnë në Shqipëri, shtetin shqiptar e ka cuar drejt
BE i heq Kosovës 12 milion euro Zyra e BE-së në Kosovë ka bërë të ditur se i është dashur të anulojë një projekt prej 12 milion eurosh për ndërtimin e d
Kanceri po "ha" shqiptarët: Rriten frikshëm shifrat në 2018, qytetet më të rrezikshme (FOTO LAJM) Vdekshëria nga sëmundjet tumorale ka shënuar një rritje të fortë te meshkujt përgjatë vitit 2018, ndërsa në të kundërtën
Një tmerr i vërtetë, bandat e Vejushave të Zeza bëjnë kërdinë në këtë shtet (FOTO LAJM) Një dukuri e rrezikshme ka nisur të shfaqet në një prej vendeve më të dhunshme në botë. Disa grupe kriminale në El S
Hiqeni urgjentisht: Ky produkt në kuzhinën tuaj po shkakton kancer Sot, klori zbardhues është padyshim një nga pastruesit gjerësisht më të përdorur. Disa njerëz e përdorin atë për të
Njerëz të vdekur rrugve dhe banda të rrezikshme, jeta fatale në Venezuelë (FOTO LAJM) “Djemtë e Çmendur” të Venezuelës janë kthyer në persona mjaft të rrezikshëm, duke e bërë vendin në një nga më të dhunshm
Trump: Huawei është diçka shumë e rrezikshme Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se
Ambasadori zviceran: Është e rrezikshme të mos respektohet statusi diplomatik Ambasadori i Zvicrës për Shqipërinë, Andre Maître, ka komentuar nga Shkodra parullën te shtëpia e Ambasadorit të OSBE "B