999 rezultate për

rrezikshme

Mos e bëni provë, dieta me ujë është e rrezikshme Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë vetëm ujë?
Ruante armët për bandën e rrezikshme, arrestohet këngëtarja serbe (FOTO LAJM) Këngëtarja dhe ylli i Instagramit, Radojka Kecman është arrestuar nga policia bashkë me shoqen e saj. Pas një kontrol
Kryeministri rus: Nuk ndryshojmë mendim për Kosovën, "Shqipëria e Madhe", ide e rrezikshme Kryeministri rus, Dimitry Medvedev ka thënë se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe nuk e zbeh respektin për s
Të frikshme por të bukura, këto ura të kallin datën (FOTO LAJM) Nëse keni frikë nga lartësitë, më mirë as mos ik shihni këto fotografi pasi lartësitë janë të mëdha. Këto janë urat m
Blindohet Vlora, pritet kapja e 10 personave të rrezikshëm Ditën e sotme Policia ka ndaluar shtetasin Tesilvan Basho dhe vëllain e tij Stalino Basho në Selenicë të Vlorës. Menj
7 arsye të dhimbshme pse dhuna psikologjike është njësoj e rrezikshme si ajo fizike (FOTO LAJM) Dhuna është padyshim një nga gjërat që të ndikon më shumë në jetë dhe është e paharrueshme. Akoma një plagë e shoqëri
"France Football": Turqia rrallëherë u tregua e rrezikshme, Shqipëria i vuri në vështirësi Turqia mposhti Shqipërinë me rezultatin 1-0. Goli për kombëtaren turke erdhi vetëm në minutat e fundit pas një mosmarrëv
"Pokeri" ndaj Tottenham, Sule bën ndërhyrjen e rrëzikshme ndaj Gnabry (VIDEO) Serge Gnabry ishte heroi i Bayern Munich në fitoren 7-2 që gjiganti bavarez mori në transfertën angleze ndaj Tottenham H
Jemi në periudhën më të “rrezikshme”, 4 mënyrat më të mira për të larguar gripin Jemi pikërisht në periudhën më të keqe për të na zënë gripi, ndaj ne të albeu.com kemi disa këshilla për t'iu dhënë sesi
Kapet një ndër peshkaqenët më të rrezikshëm në Himarë (FOTO LAJM) Një peshkaqen dem ka rënë në rrjetën e peshkatarëve të Himarës. Ai është rreth 2 metra i gjatë dhe peshon 100 kg.
Shkatërrohet banda e rrezikshme e shqiptarëve: Çfarë iu gjet 7 të arrestuarëve Policia italiane ka arrestuar 7 shqiptarë dhe një italian mëngjesin e sotëm me akuzat e importimit dhe shpërndarjes së s
Panik në Rusi, shpërthim në laboratorin kur ruhen viruset më të rrezikshme në botë Një shpërthim gazi që pasoi me zjarr ka shkatërruar një laborator rus të “bio-armatimit” ku janë ruajtur viruset më infe
Media britanike: Shkollat në Shqipëri po boshatisen, të rinjtë i bashkohen grupeve të rrezikshme në Britani Media britanike ‘The Telegraph’, ka bërë një shkrim kushtuar qytezës së vogël veriore shqiptare të Krumës, e cila sipas
Shpirt aventurier, Tuna provon sfidën e rrezikshme dhe tremb të pranishmit (VIDEO) Tuna është një këngëtare shumë e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar dhe kosovar. Vetëm disa ditë më parë këngëtar
Studiuesit japin alarmin: Bërja e një tatuazhi është e rrezikshme për shëndetin Boja nuk është e vetmja gjë që mbetet kur bëni një tatuazh. Tani, një studim i ri ka zbuluar se grimca të vogla metalike
Si të kuptoni nëse nishanet janë të rrezikshme me teorinë e famshme "ABCDE" (FOTO LAJM) Keni nishane në trup? Me siguri që po...sa herë mund ta keni dëgjuar që nishanet janë të rrezikshme? Edhe për këtë jemi
Pilula e rrezikshme merr një tjetër jetë, vdes 17 vjeçari Një 17-vjeçar ka vdekur në një spital në Leverkusen, Gjermani, nga një pilulë vdekjeprurëse ekstazie. Ai është një vikti
Ushqimet e rrezikshme për fëmijë, me çfarë ti zëvëndësoni Çdo vit rreth 100 fëmijë vetëm në Amerikë sëmuren nga një sëmundje e shkatuar nga baketerie të gjetura në mjaltë. Kjo
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM) Udhëtimet me makinë janë një mënyrë e shkëlqyer për të cepat e botës, por ato gjithashtu përbëjnë rrezik, për shkak të i
Kapo i bandës së rrezikshme të Burrelit, kapet dhe sillet në Shqipëri Gentian Doda Gentian Doda, ish-pjestar i bandës së rrezikshme Kola në Burrel është sjellë në Shqipëri pas arrestimit pak kohë më parë