999 rezultate për

rrezikshme

5 sëmundjet e rrezikshme që janë rikthyer vitet e fundit Sëmundjet vdekjeprurëse janë duke u rikthyer në të gjitha vendet e botës, e kjo kryesisht për shkak se fëmijët nuk i mar
Mjekët paralajmërojnë: Profesioni i shoferit është shumë i rrezikshëm për shëndetin Bazuar në një studim 13-vjeçar, specialistë nga Universiteti i Harvardit kanë përcaktuar se profesioni i shoferit është
Rama tregon si tërmeti i dëmtoi zyrën: Do ishte shembur por... Për herë të parë Rama ka folur rreth dëmeve që ka pësuar godina e kryeministrisë nga tronditjet e fuqishme të tërmetit t
RENEA arreston 31 vjeçarin me rrezikshmëri të lartë në Kukës, reagon policia (VIDEO) Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar "Morina". Operacioni nga DVP Kukës dhe forcat speciale “Renea”, për
Valverdi frikë nga Napoli: Ka skuadër të rrezikshme Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, insiston se Napoli është një kundërshtar i rrezikshëm dhe se skuadra e tij do t
Është e rrezikshme, përse nuk duhet të thani rrobat në radiator Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta na detyrojnë t’i mbyllim dyert dhe dritaret, dhe ta mbajmë dhomën të ngrohtë dhe
Gjashtë gjëra që iu plakin më shpejt Plakja është një proces natyral, i cili ndodhë dhe njeriu nuk mund ta evitojë. Megjithatë, ne kemi në dore disa fakto
Meta paralajmëroi videon "e rrezikshme", Dvorani: Nuk merrem me filma me metrazh të shkurtër Presidenti Ilir Meta ditën e djshme ka publikuar një lidhur me kreun e KED, Ardian Dvorani. Në një dalje për mediat,
Kapen dy shqiptarët në Irlandë, ishin "kapot" e një bande të rrezikshme Policia irlandeze ka vënë në pranga dy shqiptarë pasi akuzohen se janë krerët e një bande të rrezikshme. Dy shqipta
E rrezikshme! Mos e kombinoni kurrë qumështin me këto produkte Qumështi është pak delikat në kuptim të kombinimit me ushqime të tjera, për shkak se ka tendencë të shkaktoj probleme me
Të rrezikshme! Bashkia thirrje qytetarëve të lirojnë pallatet që kanë probleme në Tiranë Pas inspektimit në terren, Bashkia Tiranë ka konstatuar se janë evidentuar disa pallate dhe banesa që janë të jenë të pa
Më e rrezikshme se kurrë, dëmet e të qëndruarit ulur Të gjithë e dimë që të qëndruarit ulur për një kohë të gjatë iu merr shumë vite jetë, por tani është edhe një arsye tjet
Qeveria avancon ligjet e rrezikshme për median online Mediat dhe organizata e lirisë së shprehjes u njoftuan në minutat e fundit, por ama një grup studentësh të deputetes Vas
Mjekët i heqin 81 vjeçarit kancerin sa një top futbolli (FOTO LAJM) Një 81-vjeçar, më në fund u “lirua” nga një tumor i madhësisë së topit të futbollit nga qafa e tij. Milton Wingert ng
Aksident i frikshëm në Sarandë, shihni manovrat e rrezikshme të shoferit(VIDEO) Ditwn e sotme ka ndodhur njw aksidentit i frikshwm nw aksin Konispol-Sarandw. Burime pwr albeu.com bwjnw me dije se
"Përgjaket" vendi nga aksidentet, BE: Faji i rrugëve, ndërhyni! Bilanc lufte kanë regjistruar aksidentet rrugore në vendin tonë. Sipas policisë së shtetit 10 muajt e fundit të vitit 20
Aplikacione të rrezikshme për telefonin tuaj që duhet t’i fshini sa më parë (FOTO LAJM) Bota e smartfonëve sa na e ka lehtësuar jetesën, po aq e ka bërë më të lehtë për “hajdutët” që të vjedhin të dhënat tona
Rama paralajmëron një luftë të pa ndodhur më parë, KÇK-ja organizatë e rrezikshme Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sot sërish grupit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, KÇK (Kap ça të kapësh). Në ta
Gratë më të rrezikshme të Zodiakut Le të zbulojmë së bashku gratë më të rrezikshme të Zodiakut duke filluar nga ato më pak… Bricjapi Gratë e Bricjapit
Nëse jeni shtatzënë, këto produkte bukurie mund të jenë të rrezikshme Nëse po prisni një bebe, duhet të jeni të vetëdijshme për ato që vendosni në trupin tuaj. Shtatzënia, një fazë e rëndësi