999 rezultate për

rrezikshme

Kujdes nga disa ilaçet bimore, mund të jenë të rrezikshme për shëndetin Medikamentet bimore përmbajnë kimikate, si dhe ilaçe konvencionale. “Fakti që ato janë të natyrshme nuk do të thotë s
Të rrezikshme për shëndetin, kompania e palicensuar bën asgjesimin e mbetjeve spitalore (VIDEO) Spitali i Durrësit transportin dhe asgjësimin e mbetjeve të rrezikshme spitalore për mjedisin dhe shëndetin e njerëzve,
Mos e kërkoni më Kim Kardashian në internet, është e rrezikshme Të gjithë e dimë sesa të pasigurt jemi në Internet. Por nëse keni vendosur të kërkoni në rrjet për Kim Kardashian, me
Persona me rrezikshmëri të lartë, këta janë 10 shqiptarët më të kërkuar në Britani (FOTO LAJM) Gazeta Angleze Sunday Express i ka kushuar një investigim special 10 shqiptarëve më të kerkuar që fshihen në Britaninë e
Messi mbahet me "hatër", nuk lejohen ndërhyrje të rrezikshme ndaj tij në stërvitje Mbrojtësi në largim, Jean-Clair Todibo ka zbuluar se futbollistët e Barcelonës duhet të kenë kujdes gjatë stërvitjeve që
Bënte manovra të rrezikshme në rrugë, policia jep të tjera detaje për shoferin që nuk njeh limite (VIDEO) Policia e Tiranës ka dhënë sot të tjera detaje për të riun i cili nuk ngurroi të bënte "drif" para komisariatit mbazdite
Si në filma: Guxoi të bënte "të fortin" me policinë, të riut pasanik i ndodh ajo që nuk e priste (VIDEO) Policia e Shtetit ka arrestuar 29 vjeçarin i cili pasditen e sotme bëri manovra përpara komisariatit të policisë. Pas
Blindohen 4 qarqet e vendit, sekuestrohet drogë e shkatërrohet banda e rrezikshme Mbrëmjen e sotme Policia e Shtetit është hedhur në aksion për të goditur një grup kriminal që trafikon lëndë narkotike.
Gati të lirohet një tjetër i dënuar me rrezikshmëri të lartë, PD nxjerr emrin Partia Demokratike denoncoi sot përmes Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi se po përgatitet lirimi i “bosit të kr
DYSHIMET/ Banda e rrezikshme donte të eliminonte Ndojn? SPAK kërkon ndihmë jashtë vendit Vazhdojnë hetimet për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj ndodhur pak muaj më parë ku humbi jetën shoferi i tij. Di
Vendet më të rrezikshme për të udhëtuar në 2020, zbuloni ku renditet Shqipëria Specialistët ndërkombëtarë të mjekësisë dhe sigurisë SOS Ndërkombëtar kanë bërë publike hartën e tyre të vendeve më të r
A është e rrezikshme mbajtja e ujit pranë shtratit natën? Marrja e një shishe ujë me vete kur shkoni për të fjetur është një praktikë e njohur tashmë. Në tryezën e shtratit os
Prindër kujdes! Lodrat e fëmijëve që po shiten në Shqipëri janë të rrezikshme 80% e lodrave për fëmijë të moshave të ndryshme kanë në përmbajtjen e tyre lëndë kimike, dhe paraqesin probleme fizike,
Kujdes! Mbajtja e ujit pranë shtratit natën është e rrezikshme Marrja e një shishe ujë me vete kur shkoni për të fjetur është një praktikë e njohur tashmë. Në tryezën e shtratit os
Arrestohet brenda hotelit me 5 yje shqiptari me rrezikshmëri të lartë në Itali Policia italiane i ka dhënë fund lirisë së një shqiptari të rrezikshëm që e kërkonte prej kohësh. Ai është arrestuar
Shkatërrohet banda shqiptare me rrezikshmëri të lartë në Spanjë Policia e Katalonjës ka shpërbërë një bandë famëkeqe shqiptarësh, që kryente vjedhje të shumta; informacion ky i bërë me
Si dallohen lodrat e rrezikshme, inspektorët: Shikoni etiketimin! Inspektoriatet shtetërore kanë gjetur në tregje një sasi të madhe lodrash me përbërës të rrezikshme për fëmijët. “Jan
Mishrat e dhëmbëve janë më të rrezikshme se sa mendoni Ne kryejmë të njëjtin ritual çdo mëngjes dhe mbrëmje. Gjithmonë i lajmë dhëmbët me kujdes, por ekziston një pjesë e rënd
Kujdes prindër! Ky produkt dhuratë për fëmijët është i rrezikshëm Jemi zyrtarisht në periudhëm më festive të vitit dhe dhuratat janë pjesa më e gëzueshme e kësaj periudhe festash. Por
5 sëmundjet e rrezikshme që janë rikthyer vitet e fundit Sëmundjet vdekjeprurëse janë duke u rikthyer në të gjitha vendet e botës, e kjo kryesisht për shkak se fëmijët nuk i mar