999 rezultate për

rrezikshme

SHBA-të goditen nga tornadot, 7 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur Tornadot kanë goditur SHBA-të duke shkaktuar së paku 7 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Moti i keq ka mbajtur sido
Koronavirusi hyn në burgjet e Tiranës, sa e rrezikshme është aktualisht situata 13 nga 29 rastet me koronavirus të konfirmuara gjatë 24 orëve të fundit, rezultojnë të jenë infektime në burgjet e Tiran
Futbolli me dyer të mbyllura: Kur mund të ndodhë? Shumë ekspertë kanë shprehur dyshimet e tyre nëse futbolli mund të luhet para turmave të mëdha në të ardhmen e afërt.
Zbulohen zonat më të rrezikshme për përhapjen e koronavirusit në Tiranë Koronavirusi regjistron çdo ditë raste të reja në vendin tonë, ku vatrat më të mëdha janë Tirana, Shkodra dhe Durrësi.
Pjesë e bandës së rrezikshme të drogës, si u kap çobani shqiptar në Janinë Një çoban shqiptar është arrestuar nga policia pasi akuzohet se është pjesë e një bande të trafikut të drogës. Ai kër
17 rastet e reja, cilat vatra janë më të rrezikshmet në vend Ka shkuar në 400 numri i të prekurve me koronavirus në vend. Lajmin e ka dhënë Ministria e Shëndetësisë, teksa ka përdit
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM) Udhëtimet me makinë janë një mënyrë e shkëlqyer për të cepat e botës, por ato gjithashtu përbëjnë rrezik, për shkak të i
Raki për luftimin e koronavirusit? Eksperti: Është e rrezikshme Këto kohë kemi dëgjuar se rakia mund të përdoret si një luftues ndaj koronavirusit. Lidhur me këtë, epidemiolog i gjenom
5 zakone të rrezikshme të njerëzve në kuzhinë Shkrirja e mishit në temperaturën e dhomës Temperaturat që konsiderohen të rrezikshme për ushqimet fillojnë nga 5 gra
COVID-19/ Vatër e rrezikshme në Has, vajza infektoi prindërit e mori pjesë në varrimin e gjyshes Pavarësisht se veriu i Shqipërisë u duk sikur po rezistonte ndaj koronavirusit, sot janë zbuluar vatra të reja edhe në k
Kujdes nga disa ilaçet bimore, mund të jenë të rrezikshme për shëndetin Medikamentet bimore përmbajnë kimikate, si dhe ilaçe konvencionale. “Fakti që ato janë të natyrshme nuk do të thotë s
Ledri kujdes, Sara sapo tregoi se bëhët e rrezikshme nëse e tradhton (FOTO LAJM) Partnerja e Ledri Vulës ka ndarë disa përgjigje ndjekëdit në rrjet. Sara Hoxha ka theksuar dhe një herë se kënga “Tr
"Mos e prisni", Shoqata e Bukës thirrje furrave: Çfarë duhet të bëjnë që të mos përhapin COVID 19 Shoqata e Bukës, Pastiçerisë dhe Brumrave u ka bërë një thirrje të gjithë furrave të bukës të ndalojnë së preri bukën, m
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM) Udhëtimet me makinë janë një mënyrë e shkëlqyer për të cepat e botës, por ato gjithashtu përbëjnë rrezik, për shkak të i
Kujdes nga disa ilaçet bimore, mund të jenë të rrezikshme për shëndetin Medikamentet bimore përmbajnë kimikate, si dhe ilaçe konvencionale. “Fakti që ato janë të natyrshme nuk do të thotë s
Do të transportoheshin në Shqipëri, sekuestrohen në Itali 25 ton mbetje të rrezikshme Në portin e Ankonës janë sekuestruar 25 ton mbetje të rrezikshme, dhe sipas mediave italiane do të dërgoheshin në Shqipë
Sollën mbetjet e rrezikshme, gjykata e Vlorës lë në burg 3 nga 6 të arrestuarit Ditën e sotme në Gjykatën e Vlorës është zhvilluar seanca për 6 të arrestuarit, të cilët u kapën gjatë operacionit “Amia
Çfarë është Amianti? Lënda e rrezikshme që u tentua të groposej në Shqipëri Amianti është një fibër natyrale që përdoret për ndërtime, por mjaft i rrezikshëm për shëndetin, arsye pse është rreptës
Kapet trageti me mbetje të rrezikshme nga Italia në Vlorë, 6 në pranga Parandalohet dhe goditet një tentativë për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për