999 rezultate për

rrezikshme

Kruja vatër e rrezikshme infeksioni, shënohen 8 raste të reja Regjistrohen nëntë raste të reja me koronavirus, në Krujë. Abc New s raporton se rastet e reja janë kontakte të rast
Fëmijët duhen mbrojtur nga përrallat, mesazhet e rrezikshme që vin prej tyre (FOTO LAJM) Përrallat dhe kukullat janë ndonjëherë mënyra më e mirë për të argëtuar fëmijët dhe ndoshta për të mbushur kohën e tyre
Aplikacione të rrezikshme për telefonin tuaj që duhet t’i fshini sa më parë (FOTO LAJM) Bota e smartfonëve sa na e ka lehtësuar jetesën, po aq e ka bërë më të lehtë për “hajdutët” që të vjedhin të dhënat tona
Skandaloze! Si përdoren pesticide të ndaluara e të rrezikshme për mishin, sallamin e frutat Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, zbuloi se si përdoren pesticidet e ndaluara e të dëmshme për shëndetin në spërkatj
Call Center kthehet në vatër të rrezikshme, si u shpërnda sot harta 25 raste të reja kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në vendin tonë, duke e ccuar numri e të prekurve në total 1029.
10 organizatat mafioze më të rrezikshme në botë Vetëm në SHBA nga shitja e kokainës sigurohen çdo vit 34 miliardë dollarë. Por, cilat janë grupet më të mëdha kriminale
13 raste aktive brenda 24 orësh, si u skuq sot Durrësi Dita e sotme nuk ishte aspak pozitive për luftën ndaj COVID-19. Durrësi është kthyer në një vatër të rrezikshme të pë
5 gabime të rrezikshme që po bëni me vendosjen e maskave E kemi thënë edhe më herët që maskat tani janë bërë pjesë e normalitetit të ri. Njerëzit duket sikur po përshtaten me kë
Sot numri më i ulët i rasteve pozitive, cilat mbeten vatrat më të rrezikshme Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot vetëm 4 raste të reja, shkon në 872 numri i të prekurve. Ky është numri më i
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM) Udhëtimet me makinë janë një mënyrë e shkëlqyer për të cepat e botës, por ato gjithashtu përbëjnë rrezik, për shkak të i
Shkatërrohet banda e rrezikshme e Italisë, në pranga edhe shqiptarë Policia Italiane ka vënë në pranga 15 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë, të cilët janë kapur gjatë një operacioni ku
PISTAT/ Ekzekutimi i vëllezërve, lidhja me grabitjen e Rinasit dhe roli në bandat e rrezikshme Vrasja e dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia në Durrës, vijon të ketë si pistë kryesore të hetimeve, atë të prishjes
Lajmet e rreme po aq të rrezikshme sa virusi Amer Kapetanovic* Kam hasur në lajme të rreme që lidhen me koronavirusin që në fazën e hershme të shpërthimit të pand
E kërkonte Italia, kapet në Shkodër 40 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Policia e Shkodrës ka arrestuar një 40-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Arresstimi i J. V., 40 vjeç, banues
9 raste të reja, cilat vatra janë më të rrezikshmet në vend Në 24 orët e fundit janë shënuar 9 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Harta shpërndarjes së rasteve pozitive a
Kishte frikë se do e eliminonin, kapet në Tepelenë tiransi me rrezikshmëri të lartë Policia e Tepelenës ka mundur të kapë dhe arrestojë dy të rinj nga Tirana, të cilëve iu është gjetur armë dhe drogë.
I përfshirë në organizata kriminale, kapet dibrani me rrezikshmëri të lartë Policia e Dibrës ka arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për "Trafikim i lëndëve narkotike" dh
Rama rëndit bizneset e rrezikshme: Nuk do të hapen dhe nuk ka diskutime! (VIDEO) Duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve, kryeministri Edi Rama u shpreh se berberët, parukeritë, lokalet, restorantet
Rama rëndit bizneset e rrezikshme që nuk do të hapen: 2-3 vite me frikën e COVID-19 "Janë shumë të rrezikshme, se mjafton një klient i infektuar, ta transmetojë virusin te parukieret, klientët e tjerë, fa
Taravari: Lehtësimi i masave nuk do të thotë ulje e rrezikshmërisë së COVID 19 Sekretari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sot në një konferencë për shtyp deklaroi se lehtësimi i masave nuk d