999 rezultate për

rrezikshme

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet 39 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Blutë e Vlorës kanë arrestuar një 39-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e
FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të
Strehohej në një banesë me qira, arrestohet një person me rrezikshmëri të lartë në Tiranë Eshtë arrestuar një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet ligjzbatuese kosovare, për veprën penale “
HEC-et e Drinit buzë kuotave maksimale: Situata e rrezikshme në Vaun e Dejës dhe Koman Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që dy prej hidrocentraleve të kaskadës së drinit të jenë pranë kuotave maksimale du
LISTA/ Nga vrasjet te vjedhjet, 5 zonat më të rrezikshme në Angli për të jetuar Pesë zonat më të rrezikshme për të jetuar në Angli dhe Uells, për krime si vrasje, sulme seksuale dhe vjedhje janë pothu
Këto ushqime bëhen të rrezikshme nëse nuk gatuhen siç duhet Ndoshta keni dëgjuar që disa ushqime duhet të gatuhen mirë dhe siç duhet pasi në të kundërt mund të jenë jashtëzakonisht
A është COVID-19 një grip i zakonshëm? Zbulohet raporti i rrezikshmërisë Një studim i kryer nga Instituti Francez i Shëndetit dhe Kërkimit Mjekësor (INSERM) dhe Universiteti i Dijon, krahasoi t
Flasin shkencëtarët, çfarë mund të pësojnë organet tona me ndryshimet klimatike Në vitet e ardhshme, ndryshimi i klimës do të ngrohë disa pjesë të botës aq shumë sa që thjesht puna në natyrë mund të b
Katar 2022, trajneri i Polonisë: Grup mesatar, Shqipëria e rrezikshme Ndryshe nga Edy Reja, trajneri i Polonisë Jerzy Brzeczek nuk e cilësoi si shumë të vështirë grupin I eliminator për Kata
Zbulohen vatrat më të rrezikshme të Covid-19 në Tiranë: 10 raste të reja në ditë! Testimet e shpejta për koronavirusin mbërritën, por nuk do të ketë aplikime në masë në popullatë. Ky lloj testimi do të
18 viktima sot, zbulohen vatrat më të rrezikshme të Covid-19 në vend Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu
Reja: Bjellorusia e rrezikshme në kundërsulm Edy Reja, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Bjellorusinë, përcaktuese për vendin e parë në grup, tha se nuk do t
COVID-19/ Këto janë 3 qarqet e rrezikshme dhe qarku me më pak të infektuar Tirana rezulton të jetë qarku më i prekur nga COVID, i ndjekur nga Durrësi dhe Fieri, ndërsa Dibra është qarku me më pak
Tregohuni vigjilentë, këto janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit A e dini se cilat janë shenjat më të rrezikshme të Horoskopit? Cila shenjë është në krye të listës? Në vitet e fundit
Pirlo: Lazio e rrezikshme në kundërsulm Në prag të përballjes më të rëndësishme të javës në Serinë A, Juventus-Lazio, trajneri i bardhezinjve, Andrea Pirlo, i s
A e dini sa të rrezikshme janë kimikatet në rrobat tuaja? Në vitin 2019, dy kompani H&M dhe IKEA vendosën të testojnë mbetjet e tekstilit, të mbledhura në Evropë, para dhe pas ko
Lëkura e ashpër nga i ftohti, kur është e rrezikshme dhe si ta trajtoni Me këto temperaturat qe po ulen është e udhës që çdo njeri të informohet për simptomat e morthit, një problem që prek sh
Brataj jep alarmin për këtë qytet në Shqipëri: Zonë shumë e rrezikshme, zonë e kuqe! "Tirana do të bëhet zonë e kuqe. Pothuajse është një transmetim komunitar..." Në Tiranë situata është jashtë kontroll
Aksion si në filma ndaj "Audit" në Lungomare, kapet një person me rrezikshmëri të lartë Policia ka zhvilluar një operacion në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Tre fuoristradat e forcave operacionale ka
Çmendet i riu shqiptar, del në rrugë e sulmon me thikë qytetarët Një person ka sulmuar me thikë qytetarët dhe policët në qendër të Gjakovës. Fillimisht u dyshua për jë akt terrorist.