999 rezultate për

rrethin

Pritet dalje më e madhe në votime nga komunat shqiptare Në balotazh, partitë politike shqiptare e kërkojnë votën në shumë komuna, përfshirë edhe ato më të mëdhat. Në rrethin
11 komuna me shumicë shqiptare votojnë për rrethin e dytë Gjithsej në 11 komuna me shumicë shqiptare sot do të votohet për raundin e dytë të zgjedhjeve. Komuna e Likovës, Çair
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Përfundon fushata, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore Në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e dytë të Zgjedhjeve lokale dhe fillon heshtja para votimit të dielën
Dehari dhe Lika, mbështetje të madhe për Teuta Arifin Kryetari i cili fitoi bindshëm Kërçovën, Fatmir Dehari dhe zv/kryeministri Hazbi Lika vazhdojnë t’i japin një mbështetje
Zaev: Koalicion me VMRO-PP në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nga qyteti i Shtipit ka deklaruar se në rrethinë e dytë të zgjedhjeve loka
Rrethi i dytë i zgjedhjeve, sfidë për partitë shqiptare Zgjedhjet e 15 tetorit nuk vulosën fitoren e shumë kandidatëve për kryetarë komunash gjë që la hapësirë për rrethin e dy
Tërmet në Ohër, banorët në panik Një tërmet me magnitudë prej 2,6 ballësh sipas Shkallës së Rihterit është ndier paradite në Ohër dhe rrethinë. Observ
Sot afati përfundimtar për paraqitjen e ankesave për zgjedhjet lokale Sonte në mesnatë është afati përfundimtar për paraqitjen e ankesava dhe padive në lidhje me zgjedhjet lokale që u mbajtë
Petre Shilegov, kryetari i ri i qytetit të Shkupit Petre Shilegov nga LSDM-ja është kryetar i ri i qytetit të Shkupit. Sipas rezultateve nga 100 për qind të të dhënave
Kështu i gëzohet fitores Zaev në zgjedhjet lokale (VIDEO) Kryeministri i Maqedonisë dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në festën e mbrëmshme përpara Qeverisë për suksesit në rre
Bejta: Kam fituar, Taravarin e ndihmoi Gruevski Kandidati që garon edhe për një mandat të dytë për Komunën e Gostivarit, Nevzat Bejta është shprehur se ka fituar me 70
Këto janë komunat që me gjasa do të shkojnë në raundin e dytë Komunat më të mëdha dhe që tërhoqën më shumë vëmendjen e opinionit gjatë fushatës zgjedhore, ka shumë mundësi të përjeto
Ja cilët janë kandidatët favorit për të fituar në komunat shqiptare Analisti Robert Nesimi, ka bërë analizë në lidhje me matematikat se kush pritet që të fitojë në komunat me shumicë shqip
10 kuriozitete për Norvegjinë që do t'ju habisin (FOTO LAJM) Emri Norvegji (Norway) do të thotë “Rruga drejt veriut”. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë. Pavarësinë ven
Përmbytjet në Lezhë, ja situata gjatë orëve të fundit Nisur nga situata e reshjeve të dendura mbrëmjen e djeshme dhe gjatë natës, Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe
Merret në pyetje nga babai i sulmuesit të Munihut Gazeta Bild ka njoftuar se policia gjermane ka marrë babanë e sulmuesit 18 vjeçar dhe po e interviston. Ekipet e mje
Zgjedhjet parlamentare bashkë me rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale!? Pritet që zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Shkup të mos mbahen fare në vitin 2016, por në fillim të vitit 2017. V
Trajneri gjerman lavdëron mbrojtjen e kuqezinjëve Trajneri gjerman, Joachim Low, ka thënë fjalë shumë të mira për mbrojtjen e kombëtares shqiptare në futboll kur ka komen
Burime diplomatike: Aksioni në rrethinat e Kumanovës me kërkesë të ndërkombëtarëve? Sipas asaj qe shkruan Zhurnal, e cila citon burime diplomatike, aksioni i fundit në fshatrat e Kumanovës është kryer me