999 rezultate për

rover

I bie të fikët një prej të akuzuarve për rastin "Rover" Është shtyrë seanca për rastin "Rover", për shkak se njërit prej të akuzuarve i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.
Land Rover zbulon një tjetër supermakinë (FOTO-LAJM) Pas Evoque, Range Rover dhe Range Sport, tashmë Land Rover prezanton një model të ri Discovery. Makina britanike 4X4 do
Land Rover me një model special (FOTO-LAJM) Në shikim të parë, Land Rover Discovery është i madh, masiv dhe "muskuloze". Vetëm një vështrim të shpejtë brenda mjafto
Land Rover teston makinën e re në Alpet Shqiptare (VIDEO) Land Rover teston makinën e re të modelit “Discovery” në Alpet Shqiptare. Ekipi i cili ka xhiruar edhe klipin në fshatin
Range Roveri i prezantuar në sallonin e Pekinit (FOTO-LAJM) Land Rover prezantoi në fund të vitit të kaluar modelet e saj hibride Range Rover Hybrid dhe Range Rover Sport Hybrid. P
Portieri që priti të gjitha penalltitë (VIDEO) Ciaran Kelly në vitin 2010 arriti që të shpallte skuadrën e tij Sligo Rovers, kampione të Ford Cup, pasi priti të gjitha
Ja makina me të cilën do të mburret Land Rover në të ardhmen (FOTO-LAJM) Pas lëshimit të një imazhi ngacmues të kohëve të fundit, Land Rover Discovery ka shpallur zyrtarisht konceptin Vision i
Korçë, makina merr flakë në ecje Një automjet u përfshi mesditën e sotme në rrugën nacionale Korçë-Pogradec por fatmirësish pa shkaktuar të lënduar. Sipa
Ky do të jetë modeli i ri i Land Rover (FOTO-LAJM) Land Rover po punon për moedlin e ri “Landy”. Kjo makinë pritet të jetë makina më e vogël në gamën e Land Roverit. Sip
Range Rover-i i mbuluar me 60 mijë monedha (FOTO-LAJM) Mund të hyjë në librin e rekordeve Guinness, certifikimi i të cilit mund të vijë brenda dy muajve por sigurisht ky Rang
Range Rover-i i Beckham pas aksidentit (FOTO LAJM) Fundjavë aspak e bukur për David Beckham. Ish ylli i kombëtares angleze të futbollit dhe disa prej klubeve më me emër në
Range Rover-i më i shtrenjtë në histori (FOTO-LAJM) Range Rover ka nxjerrë në treg makinën më të shtrenjtë dhe më luksoze në historinë e markës britanike Land Rover. Makina
Land Rover prezanton modelet e saj të para hibride Land Rover ka prezantuar modelet e saj të para hibride, Range Rover Hybrid dhe Range Rover Sport Hybrid. Të dy modelet d
Makinat më të mira për vitin 2013 (FOTO-LAJM) Ford Fiesta 1.0 EcoBoost është përzgjedhur si makina më e mirë për femra,(Women’s World Car of the Year). Në këtë garë F
Range Rover tani edhe kabriolet (FOTO-LAJM) Fotot e fundit që qarkullojnë në internet tregojnë një Range Rover të veçantë. Pas Cabrio Evoque një tjetër eksperiment
Range Rover me një supermakine sportive (FOTO-LAJM) Range Rover Supercharged e 2013 është një automjet i vërtetë. sistemi i saj Terrain Response 2 maksimizon performancën e
Një Range Rover Evoque i veçantë (FOTO-LAJM) Prior Design prezanton paketën e ndryshimeve estetike dedikuar Range Rover Evoque, SUV kompakt me një shpirt sportiv i c
Ligji për abortin, kontrovers! Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti ka thënë se sjellja e ligjit për ndërprerjen e abortit duhet t’i paraqesë qëllimet e v
Volkswagen Golf, vetura dizel e vitit 2013 Revista prestigjioze britanike ‘Diesel Car’, ka shpallur fituesit e çmimeve për veturën dizel më të mirë për vitin 2013,
Range Rover i ri zbarkon në Itali (FOTO-LAJM) Në Itali është prezantuar gjenerate e katërt e fuoristradës Range Rover. Për të treguar superioritetin e kësaj makinë, d