999 rezultate për

rover

Sherr i vjetër, durrsaku i vë flakën “Range Rover-it” të fqinjit Policia e Durrësit, ka arrestuar një person pasi i ka vënë flakën automjetit të fqinjit të tij. Ngjarja ka ndodhur në or
Ja si i masakroi një mace 2 Pitbullë (FOTO) Një mace e çmendur u shkaktoi plagë të rënda dy qenve pitbullë, në Kanada. Macja e guximshme madje plagosi edhe kujde
Kush do të dëshironte një Range Rover Sport të tillë?! (FOTO LAJM) Land Rover së fundmi duket se do të ketë gati versionin e ri Rover Sport. Land Rover&Range Rover Sport është një makinë
Shtyhet seanca gjyqësore e ‘Rover’, Boshkoski ende në burg Seanca gjyqësore për rastin “Rover” është shtyrë përsëri për 9 maj, ndërsa deri më tani Ljube Boshkovski ende mbetet në
Ja si duket Range Rover Evoque (FOTO LAJM) Range Rover Evoque ka sjellë një version të ri në treg. Modeli ka një sërë risish duke filluar nga ndryshimet që sjell n
Land Rover Defender i modifikuar (FOTO LAJM) Land Rover Defender, së fundmi është bërë pjesë e shtëpisë së kompanisë, e cila është e specializuar për modifikim të in
Range Rover i modifikuar (FOTO LAJM) Kompania britanike që merret me modifikimin e makinave, Kahn Design, ka zhvilluar shumë projekte me emrin Black Kirsch O
Range Rover Mansory me 620 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Kompania për modifikimin e makinave ka bërë të mundur modifikimin e modelit Range Rover Sport në Mansory, duke filluar m
Range Rover Sport i modifikuar (FOTO LAJM) Kompania e njohur për modifikimin e njohur Britanike ka bërë të mundur modifikimin e Range Rover Sport RS "Pace Car". Mo
Politologu kontrovers amerikan: Ja pse u shkatërrua Jugosllavia Politologu amerikan Phil Butler ka dhënë një teori të tijën kontroverse për shpërbërjen e Jugosllavisë. Butler thotë
Fundi i epokës së Land Rover Defender (FOTO LAJM) Përfundon pas gati shtatë dekadash prodhimi i modelit legjendar Land Rover Defender. Ky është modeli i fundit që do të p
Range Rover Sport me 510 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Range Rover së fundmi duket se ka gati dhe modelin e saj më të ri Sport. Range Rover Sport do të ketë motor V8 5.0L që d
Ja sa kushton Land Rover Defender Zulu² (FOTO LAJM) JE Motorworks është kompania britanike që është përkujdesur për modifikimin e modelit Defender me motor V8. Land Rover D
Range Rover Evoque Cabriolet me 240 kuaj-fuqi (FOTO LAJM) Range Rover ka sjellë risinë më të fundit në modelin e tij Evoque Cabriolet. Makina ka dy dyer dhe është e dizajnuar për
Land Rover Discovery sjell modelin e ri (FOTO LAJM) Land Rover Discovery së fundmi ka zbuluar dhe dy modelet më të fundit Landmark dhe grafit. Te këto dy modele kompania ka
Aksident në Dollc të Klinës Një aksident ka ndodhur në fshatin Dollc të Komunës së Klinës. Në të u përfshinë tre makina, ndërsa një Range Rover k
Ja si duket Range Rover Sport i ri (FOTO LAJM) Range Rover Sport vjen me një dizajn të ri tashmë. Versioni është bërë i mundur nga kompania Kahn Design, i cili ka bërë
Ja si duket Land Rover Defender i modifikuar (FOTO LAJM) Land Rover vjen me modelin më të fundit të modifikuar Defender 2.2 TDCI 110 Double Cab Pick Up. Modifikimi i makinës ësh
Ja si duket Land Rover SUV 2016 (FOTO LAJM) Land Rover prezantoi modelin më të fundit SUV 2016, një makinë speciale që padyshim kombinon në mënyrë perfekte luksin m
Ja si duket Land Rover Discovery Sport (FOTO LAJM) Startech,kompania gjermane për rregullimin e makinave duket se këtë herë ka zgjdur të sjellë një paketë të re për modeli