999 rezultate për

river

Kaos para ndeshjes, merret vendimi për klasiken mes Riverit Plate dhe Boca Juniors Pas kaosit të krijuar para ndeshjes së dytë finale, mes River Platit dhe Boca Junoirs, për Kupën Libertadores, drejtues
Ora 21:00 River Plate-Boca Juniors, akti i dytë i derbit të përjeshtëm Copa Libertadores 2018 mbërrin në aktin e saj përfundimtar. Sonte, në orën 21:00, do të zhvillohet sfida e dytë finale,
Edhe 24 orë na ndajnë nga supersfida e vitit River Plate-Boca Juniors Të shtunën në stadiumin madhëstor “Monumental Antonio Vespucio Liberti” të Buenos Airesit, duke nisur prej ores 21:00
Tifozët e Boca Juniors mbushin stadiumin dhe në stërvitje Superclasico-ja argjentinase mes Boca Juniors dhe River Plate është cilësuar si derbi më i bukur dhe entuziast në botë,
6 vjeçari, shet lodra për të parë Supersfidën River Plate-Boca Junios Një 6 vjecar nga Paranaja e Argjentinës ka bërë xhiron e botës në mediat sociale. Ai quhet Renzo dhe përmes një foto ai
E bujshme! Ky do të jetë transferimi i parë i Real Madridit në janar Real Madrid duket se po e merr veten pas ardhjes së trajnerit të ri. Tashmë skuadra i ëhstë rikthyer fitoreve dhe pë
Bota mbam frymën, sot dueli i shekullit Boca-River Plate Ishte parashikuar që mbrëmjen e kaluar të zhvillohej takimi i parë I finales së Copa Libertadores mes Boca Juniors dhe R
Zyrtare: Shtyhet finalja e Kupës Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate (FOTO LAJM) Finalje e Kupës Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate është anuluar për shkak të reshjeve të dendura të shiut.
Bota "kryqëzon" sytë në sfidën ku vdekja pranohet para humbjes (VIDEO) 58 vjet pritje për sfidën më të madhe se Real-Barça. Sonte në mbrëmje do të zhvillohet ndeshja më e madhe në botë sa i
"Apokalips" në Argjentinë, gati për super klasiken Boca Juniors-River Plate (VIDEO) Boca Juniors është “la mitad mas uno” (gjysma plus një, që nënkuptohet nga tifozët…), River Plate është “el mas grande”,
Argjentina rikthen "yje", por kryesori mbetet jashtë kundër Brazilit Argjentina do të ndeshet me 16 tetor me Brazilin, në klasiken e Amerikës Latine, por gjithashtu do të këtë edhe një tje
Çmenduri! Ky është klubi që refuzoi Messin Lionel Messi padyshim që është një nga lojtarët më të mirë në Botë. Ai është një nga futbollistët e rrallë që nuk e
Rimodelohet stadiumi legjendar "La Bombonera” Në guidat më të rëndësishme të futbollit botëror, një vizitë në stadiumin “Bombonera” është diçka që duhet bërë të paktë
Propozimi për në festën e maturës e bëri racist, fotoja bëhet virale Një student i shkollës së mesme në Florida tregoi një shenjë "raciste" duke i kërkuar një vajze të shkonte në festën e m
Dëshironte në ndëshkohej me karton të verdhë, por arbitri bën atë që nuk pritej (VIDEO) Mbrojtësi i skuadrës uruguajane Defensor Sporting, German Riveri, donte që të ndëshkohej me patjetër me një karton të ve
Presidenti i Nices pranon se fati i Balotellit është shkruar, ja si është e ardhmja e tij Balotelli në fund të këtij sezoni do të mbetet pa kontratë dhe presidenti i Nices, Rivere e ka pranuar se do të jetë e v
Goditja që i theu dhëmbët lojtarit të River Plate (VIDEO) Rivaliteti mes skuadrave braziliane dhe atyre argjentinase është i jashtëzakonshme dhe shumë i ashpër, pasi kjo gjë ësht
Sfond magjik, çifti mahnit me fotografitë e fejesës (FOTO LAJM) Një çift nga Tennessee zgjodhi vendin e përkryer për fotografitë e tyre të fejesës, duke zgjedhur një sfond vërtetë magj
Shohin personazhin e Disney, reagimi i vajzave ju shkrin së qeshuri (VIDEO) Gjatë një udhëtimi në Haëaii dy vajza të vogla u lumturuan pa masë kur panë një burrë që i ngjante personazhit të prefer
E mbani mend "Gaviotën"e telenovelave? Sot ajo është Zonja e Parë e Meksikës (FOTO LAJM) Ajo u bë shumë e dashur për shqiptarët pas debutimit të saj në serialin spanjoll ‘Deslilando Amor’, ku luante rolin e Ga