999 rezultate për

river

Simeone largohet nga River Plate, i bashkohet babait te Atletico 16-vjeçari Giuliano Simeone, djali i vogël i Diego Pablo Simeones, trajnerit të Atleticos së Madridit, ka lënë River Pla
Copa America, Argjentina lë jasht Icardin dhe Higuain (FOTO LAJM) Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, nuk është ftuar në skuadrën e cila do ta përfaqësojë Argjentinën në Kupën e Amerikës m
Karriera e Higuain, nga River Plate te Chelsea (FOTO LAJM) Vetëm gjashtë muaj teMilani, tashmë Higuain do të nisë tani një aventurë të re me Chelsea-n teksa do të ribashkohet me
River Plate feston me tifozët, trofeun e Copa Libertadores (FOTO LAJM) Fitorja në finale e Copa Libertadores ndaj rivalëve të përjetshëm të Boca Juniors është një arritje që nuk do të harrohe
Botërori klubeve 2018, mësohen rivalët e Real Madrid dhe River Plate Në Emiratet e Bashkuara Arabe janë luajtur dy ndeshjet çerekfinale të "Fifa Club World Cup 2018" për klube, eventi ku ma
Goditet me thikë nga dy vëllezër, humbet jetën tifozi i River Plate Shkaktohet viktima e parë e përplasjeve mes tifozë të River Plate dhe Boca Juniors pas finales së kthimit të Copa Libert
Tifozët e River Plate janë të çmendur, shikoni si e festojnë triumfin ndaj Bocas (FOTO LAJM) Edhe pse finalja u zhvillua në Madrid, 6000 milje larg, skenat e dhunës dhe përplasjet nuk munguan. Pas fitimit të K
Mbrëmje magjike në “Bernabeu”, çfarë ndodhi mes River Plate dhe Boca Juniors River Plate ka përmbysur gjithçka në fund të kohësh shtesë duke fituar Copa Libertadores me rezultatin 3-1! Pas një hist
River Plate ngre në "Santiago Bernabeu" trofeun e Copa Libertadores (VIDEO) River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Skuadra e Riv
Shikoni sa herë e ka fituar River Plate trofeun e Copa Libertadores River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Por River Pla
River Plate mposht me përmbysje Bocan dhe fiton trofeun e Copa Libertadores (VIDEO) River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Të parët që s
River Plate përmbys rezultatin ndaj Boca Juniors (VIDEO) River Plate ka përmbysur rezultatin ndaj Boca Juniors në "Santiago Bernabeu". Këtë herë është Quintero në minutën e
Përfundon koha e rregullt, River dhe Boca shtyhet në shtesë Ka përfunduar koha e rregullt e superclasicos mes River Plate dhe Boca Juniors në kuadër të ndeshjes së dytë të finales
River Plate zgjohet nga gjumi, barazon rezultatin ndaj Boca Juniors (VIDEO) River Plate ka barazuar rezultatin ndaj Boca Juniors në "Santiago Bernabeu". Ai që ka shënuar është sulmuesi argjent
Yjet që po ndjekin live ndeshjen mes River Plate dhe Boca Juniors në Bernabeu Një numër i madh yjesh të futbollit kanë vendosur që të jenë të pranishëm në superclasicon mes River Plate dhe Boca Juni
Zhbllokohet ndeshja, Boca Juniors kalon në avantazh ndaj River Plate (VIDEO) Boca Juniors ka kaluar në avantazh ndaj River Plate në "Santiago Bernabeu". Ai që ka shënuar është sulmuesi argjenti
Messi i pranishëm në Bernabeu për të parë ndeshjen mes River Plate dhe Boca Juniors Në prag të finales të madhe mes River Plate dhe Boca Juniors që do të zhvillohet sonte në “Santiago Bernabeu” prej orës
Sot në 20:30 superclasico River-Boca, "Bernabeo" në flakë Pas një kaosi që dukej se nuk do të kishte fund, sot erdhi dita që të shohim supersfidën River Plate-Boca Juniors. Një t
Finalja me River Plate, Boca kërkon fitoren në tavolinë, çon çështjen në CAS Kanë mbetur rreth 48 orë nga starti i finales së dytë të Kupës së Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors, sfidë q
Nga braktisja e punës te ndarja me të dashurën, këto janë çmenduritë e tifozëve për ndeshjen River-Boca Futbolli është një lojë që luhet më së shumti për tifozët. Ata jetojnë më pasionin që të jenë të gatshëm të shikojnë edh