999 rezultate për

ritmi

Sinani, një klip me police femra Sinan Hoxha, do të vijë këto ditë me një video të re mfajt interesante. Këngëtarin nga Tirana, do ta shohim mes dhjet
LSI kërkon përshpejtimin e ritmit të reformave Lëvizja Socialiste për Integrim i ka bërë sërish thirrje forcave politike që angazhohen maksimalisht në përmbushjen e 12
SHBA-Meksikë, bie ritmi i emigrimit Kuota e emigracionit nga Meksika drejt Shteteve të Bashkuara ka mbetur në vend. Sipas një studimi të Pew Hispanic Center
Nurnberg-Dortmund, fitorja “zbut” të ftohtin Temperaturat e ulëta në Gjermani kanë bërë që lojtarët të dridhen nga i ftohti. Sot starton java e 20-të e Bundesligës,
Vllaznia, merkato nën ritmin e sambas Mbrojtësi brazilian Denis Viana Da Silva mund të konsiderohet zyrtarisht blerja e parë e Vllaznisë në këtë merkato janar
Milan, merkato nën ritmin e Tangos Një tjetër futbollist argjentinas përfundon në idetë e zv/Presidentit të Milan, Adriano Galliani. Sipas asaj që shkruan
Britanikët kërkojnë që të mbahet ritmi i dialogut konstruktiv Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Edita Tahiri ka pritur një delegacion të përbërë nga deputetë të Unionit
Juventusi nën ritmin e sambas Një Juventus brazilian. Sky Sport 24 raporton blerjen e Fabio Paratici dhe tratativat për blerjen e dy fenomenëve të Int
Dyzet ditë të sundimit pakicë: Ritmi i theqafjes Sundimi pakicë në Kosovë nuk do të thotë sundim i pakicave etnike. Zgjidhja kushtetuese për to (ç’prej Kornizës Kushtetu
Google ndryshon algoritmin për kërkuesin Google ka futur në përdorim ndryshimet në algoritmin e vet për kërkuesin e Internetit, i cili shfrytëzuesve do të duhej
Fullani: Çmimet, po rriten investimet të ulëta Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani në një dalje të sotme në konferencë për shtyp deklaroi se qytetarët sh
Sequi: Ruani ritmin e reformave nëse doni BE-në (UPDATE) Shefi i ri i Delegacionit të Komisionit Evropian në Tiranë Ettore Sequi deklaroi sot pas dorëzimit të letrave k
Ministria e Jashtme, e pakënaqur me ritmin e njohjeve (UPDATE) Mendimi pozitiv i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë si dhe miratimi i Rezolutës në Asamblenë e Përgjithshme
Kinë, bie ritmi i rritjes ekonomike Kina deklaron se ekonomia e saj ka vazhduar të rritet në tremujorin e tretë të vitit, por me një përqindje më të ulët. T
Korab Shaqiri me dy këngë të reja Kompozitori dhe këngëtari Korab Shaqiri tashmë ka përfunduar punën rreth realizimit të dy këngëve të reja të cilave do t
Presidenti Sejdiu nderon këngëtaren Pagarusha Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu i ka dorëzuar sot çmimin “Artiste e Merituar” këngëtares Nexhmije Pagarusha, me të ci
Basha: Jepen pasaporta me ritmin me te larte ne Ballkan Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Lulzim Basha zhvilloi të enjten një vizitë në Qend
Sejdiu: Ritmi i njohjes së pavarësisë është befasues për të mir&a Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, tha sot se institucionet e Kosovës janë t&eu