999 rezultate për

ritmi

Sëmundja e aritmisë, çfarë e shkakton Zemra është e ndarë në 4 dhoma, dy dhomat e sipërme (atriumi) dhe dy dhomat e poshtme (barkushet). Ritmi i zemrës normal
Ramazan Ndreu shpreson që Kamza të vazhdojë me ritmin e fitoreve Trajneri i Kamzës, Ramazan Ndreu u shpreh mjaft i kënaqur me 3 pikët e marra në Durrës. Ai nuk e fshehu edhe lumturinë p
Valverde: Një pjesë e parë që na mungonte ritmi Valverde nuk ishte i kënaqur në fund të ndeshjes në konferencën për shtyp, për ndeshjen e zhvilluar kundër Malagas Ai
Ju kujtohet "Ushtari i rrugës"? Do rikthehet sërish kanë kaluar 15 vite që nga lancimi i kësaj këngë dhe vitet duket se nuk e kanë zbehur bukurinë e kësaj kënge. Adhurue
Ti nuk je OTR o Blush! Ky është ritmi i Ramës ndaj Blushit që po çmend rrjetet sociale (VIDEO) Debati i djeshëm Rama-Blushi ishte i rrallë në llojin e tij, pasi në jo pak raste ata përmenden edhe element të jetës së
Gripi,10 persona në gjendje të rëndë, ritmi i përhapjes së virusit po bie Burime brenda Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë të ditur se vazhdon tendenca rritëse e përhapjes së epidemisë së gripit n
Aritmia, kur ndodh dhe si mund ta trajtojmë Aritmia është një çrregullim i ritmit të rrahjeve të zemrës. Gjatë aritmisë, zemra mund të rrahë shumë shpejt, shumë nga
Presidenti gjerman: Të pezullohet procesi i integrimit në BE Presidenti i Gjermanisë, Joachim Gauck, ka deklaruar se procesi i integrimit në Bashkimin Evropian duhet të ngadalësohet
Chloe Grace Moretz: Kam refuzuar të gjithë ofertat e fundit Pas problemeve me jetën personale, aktorja Chloe Grace Moretz ka vendosur që të ulë pak ritmin e punës, madje dhe të ref
Algoritmi i ri i Facebook fshin titujt e pavërtetë Faqet në Facebook si dhe ueb-faqet të cilat shpesh e deformojë informacionin në titujt e linqeve të tyre do të zhduken n
Ndikimi i pagjumësisë në organizëm Mungesa e gjumit sjell pasoja për shëndetin e gjithësecilit ndaj është e nevojshme që të planifikoni gjumin e mjaftueshë
Shpiket aplikacioni që parashikon saktë nëse fëmija do të lind para kohe Mjekësia dhe shkenca ende nuk kanë zbuluar shkakun kryesor të lindjeve të parakohshme. Lindja e parakohshme mbetet një m
I gjithë universi ynë në një foto (FOTO LAJM) Hartat logaritmike dhe fotografi nga satelitët, janë elementët që ka përdorur një artist për të krijuar një vepër arti,
Ja si do ishte bota me Wi-Fi të dukshëm (VIDEO) Zhvillimet më të fundit të teknologjisë kanë bërë që Wi-Fi të jetë pa tela, dhe pse rreziku i kësaj teknologjie ekziston
Juve nën ritmin e tangos, dy goditje me parametra zero (FOTO LAJM) Pas afrimeve të bujshme të sezoneve të fundit me emra si Andrea Pirlo, Paul Pogba apo Sami Kheidira pa shpenzuar asnjë q
Ja si kërcen Cristiano kur dehet (VIDEO) Vazhdon publikimi i detajeve nga festa e 30-vjetorit të Cristiano Ronaldos. Ylli i Real Madrid mbushi 30 vjeç më 5 shkur
Valencia-Real, Mustafi sfidon CR7-ën (FOTO LAJM) Real Madrid do të testojë muskujt në "Mestalla" ku e pret Valencia e vendit të katërt. Një sfidë që për "Los Blancos" mb
Walcott, Sanchezit: Ngadalsoje ritmin Theo Walcott thotë se lojtarët e Arsenalit janë të shqetësuar se Alexis Sanchez mund të harxhohet, pasi ai nuk ka të nda
Stop aktivitetit për Biabiany, ka aritmi kardiake Jonathan Biabiany vuan nga aritmia kardiake. Lajmin e ka bërë të ditur Administratori i Deleguar i Parmas, Pietro Leonar
Kosta Rika, stërvitje nën ritmin e Sambas (VIDEO) Surpriza e deritanishme e Kupës së Botës "Brazil 2014", Kosta Rika, fituese ndaj Uruguajit dhe kundërshtarja e ardhshme