999 rezultate për

ritmi

Algoritmi parashikon fituesin e titullit dhe skuadrat që bien nga Serie A Pas mbylljes së fazës së parë të kampionatit italian, Opta ka përfituar për të bërë një analizë të pjesës së parë të sez
"Serie A të vë në gjumë ndonjëherë, më mir shih Kastrioti-Apollonia" Ritmi i ndeshjeve të Superiores ishte një nga temat në emisionin “Pressing” në ABC. Teksa po diskutohej në panel, tr
Algoritmi që identifikon a jeni i infektuar me Covid-19 Një algoritëm është krijuar për të identifikuar përmes tingullit të kollës se a jeni i infektuar me Covid-19 apo jo.
Studentët në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar një mënyrë për të mashtruar një algoritëm Edgenuity, një platformë online për të mësuarin virtual, u zbulua se po përdorte një inteligjencë artificiale. Zbulim
Rikthehet pas 10 muajsh, Sule kërkon Championsin Niklas Sule u rikthye me Bayernin në miqësoren ndaj Marseille. Edhe pse vetëm një pjesë loje, Sule tregoi se ishte ri
Gjermania pëson goditje të madhe, i duhen tre vite për të kapur "ritmin" e tregut të punës Do të duhen të paktën tre vjet që tregu gjerman i punës të rikuperohet nga pasojat nga pandemia e koronavirusit, deklaro
Conte për ndeshjen me Bolognan: E vështirë, temperaturat do ulin ritmin Interi do të përballet nesër pasdite me Bolognën në sfidën e vlefshme për javën e 30 të kampionatit italian, ndërsa traj
Facebook do të bëjë një ndryshim ne algoritmin e lajmeve Facebook është duke bërë një ndryshim në algoritmin e saj të lajmeve që do të japin përparësi në raportimin origjinal dh
"Baladë apo ritmike?", Anxhela Peristeri vë në vështirësi fansat me foton e fundit (FOTO LAJM) Me rritjen e temperaturave të gjithë personazhet e njohur të ‘shoëbiz-it’ shqiptar kanë vendosur të sjellin projekte të
TikTok tregon se si funksionon algoritmi i tij TikTok ka zbuluar një pasqyrë më të madhe se si punon algoritmi i tij i rekomandimit në një postim të ri në blog, transm
Hiti i kësaj vere, Alban Skënderaj dhe Elgit Doda publikojnë bashkëpunimin (VIDEO) Siç kishin paralajmëruar prej kohësh, pak minuta më parë është publikuar bashkëpunimi i Alban Skënderaj dhe Elgit Dodës.
Mbi 4 milion të infektuar dhe 290 mijë viktima, COVID-19 akoma nuk po e ndal ritmin Ka shkuar në 290 mijë numri i viktimave dhe 4 342 848 numri i të infektuarve nga koronavirusi në botë. Shtetet e Bashku
Pasi të dilni nga shtëpitë, këto janë 5 veshjet që do ju duhen për të kapur ritmin e modës (FOTO LAJM) Këto ditë në shtëpi me siguri do t'ju largojnë pak nga look-u i kuruar i përditshmërisë. Por duke shpresuar se shumë
Flet mjekja shqiptare që mposhti koronavirusin: Më ç’rregulloi ritmin e zemrës Valbona Tafilaj ka arritur që pas 30 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare ne Kosove te
MAQEDONI/ Banorët në pallat argëtohen nën ritmin e muzikës por policia iu bën gjëmën (VIDEO) Në Itali tashmë është bërë e zakonshme që qytetarët të argëtohen me muzikë gjatë karantinës. E përderisa në disa shte
757 të vdekur në Spanjë, nuk ndalet ritmi i frikshëm Spanja ka raportuar 757 vdekje gjatë 24 orëve të fundit, një rritje e lehtë nga 743 vdekjet e raportuara një ditë më par
Pasi të dilni nga shtëpitë, këto janë 5 veshjet që do ju duhen për të kapur ritmin e modës (FOTO LAJM) Këto ditë në shtëpi me siguri do t'ju largojnë pak nga look-u i kuruar i përditshmërisë. Por duke shpresuar se shumë
Filipçe: Terapia e kombinuar nuk u jepet të gjithë pacientëve, mund të shkaktojë ndryshime në ritmin e zemrës Dy pacientë me koronavirus në Klinikën për sëmundje infektive janë vendosur në terapi të kombinuar me medikamentet hidro
Pasi të dilni nga shtëpitë, këto janë 5 veshjet që do ju duhen për të kapur ritmin e modës (FOTO LAJM) Këto ditë në shtëpi me siguri do t'ju largojnë pak nga look-u i kuruar i përditshmërisë. Por duke shpresuar se shumë
Eriksen "kap" ritmin, i gatshëm për ta nisur nga minuta e parë ndeshjen ndaj Lazios Pas disa minutash në derbin ndaj Milanit, Christian Eriksen e nisi nga stoli edhe sfidën e mbrëmshme ndaj Napolit, teksa