999 rezultate për

rita

Ambasadat amerikane, britanike dhe gjermane kërkojnë llogari për mësuesit turq Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë i kanë dhënë mbështetje deklaratës së SHBA-së, për vërejtjen që ka dh
Vendimi për Dritan Dajtin: 269 faqet që i hoqën dënimin e përjetshëm Zbardhet vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, që i hoqi burgimin përjetë Dritan Dajtit. Sipas Top Cha
Tmerroi Anglinë, dëbohet shqiptari që i vuri thikën në fyt gruas (FOTO LAJM) Shtetasi shqiptar, Ardian Rragami është dëbuar nga autoritetet e Britanisë së Madhe. Ai kishte hyrë ilegalisht në Br
100 petritat e Saliut! Rama qesëndis protestuesit në Fier Kryeministri Rama ka qesëndisur grupin e qytetarëve që e pritën atë me protesta në Fier duke i quajtur "petritat e Saliu
Pas shkrimeve kritike, gazetarja britanike nuk merr lejen e qëndrimit Ditën e djeshme, gazetarja dhe blogerja britanike, Alice Elisabeth njoftoi se nuk do të mund të qëndronte më në Shqipëri
Mbretëresha e Britanisë së Madhe bën postimin e parë në ‘Instagram’ (FOTO LAJM) Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabetha ka postuar për herë të parë në Instagram, shkruan Albeu.com Ajo gjatë di
Kurti: Humbëm 8 vite me dialogun Kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit nuk i ka pëlqyer mos mbajtja e sotme e seancës së Kuvendit, ku do të diskutohej për
Media serbe: Britania nuk e heq taksën, Haradinaj është i tyre Nga deklaratat e zyrtarëve amerikanë është e qartë se ata po bëjnë presion mbi Prishtinën dhe kjo mund të shihet nga viz
I pari shqiptar që ekstradohet në Londër, si u zbulua krimi i frikshëm Elton Sefa është përfolur këto 3-4 ditë si shqiptari i parë që do të ekstradohet drejt Britanisë së Madhe, pas marrëvesh
Rritet siguria, Britania dhuron mjete për transportin e të burgosurëve (FOTO LAJM) Britania e Madhe i ka dhuruar Ministrisë së Drejtësisë, makina për transportin e të burgosurve. Ministrja e Drejtësis
"Mos me tremb fëmijët", Leli i përgjigjet denoncimit të Berishës Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet qytetarit dixhital deklaroi ditën e sotme se Dritan Leli, kryebashkiaku i Vlorës
“Dritan Leli merret peng me pistoletë në kokë” Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook mesazhin e një qytetari sipas të cilit kryet
Guxim i tepruar, burri hakmerret ndaj pitonit të frikshëm Shumë nuk do të guxonin t’i afroheshin një gjarpri mbi 4 metra të gjatë dhe rreth 22 kilogramë, por ky nuk është rasti i
Rita Ora ndërpret për disa çaste koncertin , ja çfarë i ndodhi Mbrëmjen që lamë pas këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka realizuar një koncert në Sidnei, por veprimi i saj i h
Këngëtarja shqiptare ndalon koncertin vetëm për një fans Rita Ora mbajti mbrëmjen e djeshme koncert në Sidnej me një performancë mbreslënëse në Luna Park. Mirëpo këngëtarja shqi
Britania hap konkurs për ambasadore në Prishtinë, kush do ta zëvendësojë O'Conell? Ruari O’Connell mund të mos jetë ambasadori britanik në Kosovë më 7 Mars. Në vend të tij do të jetë një vajzë ose gru
Njihuni me personin që nuk dënohet për vrasje, madje edhe sikur të vrasë Trumpin Vrasja e Presidentit të Amerikës sigurisht do të sillte një kaos në botë, por ekziston një person i cili edhe nëse e vre
Vrau anglezin dhe e hodhi nga çatia, merret vendimi për 23-vjeçarin shqiptar Ky është Elton Sefa, shqiptari i parë që do të ekstradohet drejt Britanisë së Madhe, pas marrëveshjes dy-palëshe të ekst
Gazeta gjermane: Shqiptarët në protestë kundër korrupsionit dhe pushtetit autoritar Nga Keno Verseck-Der Spiegel Ekzistojnë dhjetëra mijëra pjesëmarrës çdo fundjavë. Punonjës të thjeshtë, sipë
Hodhi nga çatia anglezin, arrestimi i 23-vjeçarit jehonë në mediat britanike Policia e Durrësit dhe Interpol Tirana tre ditw mw parw kanë arrestuar një 23-vjeçar, i cili akuzohet nga autoritetet br