999 rezultate për

rinor

Përfshirje më madhe e të rinjve në ndërtimin e Maqedonisë Evropiane Sot, ne MK-EU Info Qendrën, zëvendës Kryeministri i Qeverisë së Maqedonisë për çështje evropiane Fatmir Besimi u takua
Berisha gjen kohën për të dëfryer me të rinjtë (FOTO-LAJM) Edhe pse ka pasur një axhendë të ngjeshur takimesh gjatë ditës së djeshme, kryeministri Berisha ka gjetur kohën të defre
Arifi në diskutimin e organizuar nga Aleanca rinore Kandidatja për kryetare të komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ishte pjesëmarrëse e diskutimit të organizuar nga OJQ Ale
Tirana do të ketë parlamentin e saj rinor Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka lançuar iniciativën e tij më të re, parlamentin rinor të Tiranës. I ftuar
Rinia e RDK-së: Liderët të bashkohen më 28 nëntor Këtë fundjavë Rinia Rilindëse Kombëtare (RRK) ishte prezent në Luginën e Preshevës në takimin e pestë të Lidhjes së Foru
Forumet mbarëshqiptare, LRI në takimin e Preshevës Lëvizja Rinore për Integrim ka marrë pjesë në takimin e 5-të së Lidhjes Mbarëshqiptare të Forumeve Rinore të mbajtur në
Parlamenti Rinor: Maturantët kopjuan duke përdorur celularin dhe internetin Konstatimi i portalit Albeu.com në lidhje me kopjimin e maturantëve gjatë provimit me zgjedhje, është vërejtur edhe nga
Fryma Rinore Demokratike regjistrohet në gjykatë Gjykata e Tiranës ka dhënë sot vendimin për regjistrimin e partisë së re Fryma Rinore Demokratike. Vendimi i hap rrugë i
Themelohet Lidhja Shqiptare e Forumeve Rinore Me rastin e 134 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, forumet rinore të partive politike shqiptare nga Kosova, Shq
Forumet rinore nënshkruajnë deklaratën e lidhjes mbarëshqiptare Në kuadër të shënimit të 134 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, forumet rinore të partive politike shqiptare në
Rita u këndon shqiptarëve në Zvicër Në orët e vona të të shtunës, Rita Ora ylli shqiptaro-britanik, po performonte në skenën e diskotekës shqiptare “Rinora4
Gara për kreun e FRESSH, kandidatët shpalosin plaftformat Ndërsa kanë nisur fushatën e përballjes së platformave për kryesimin e FRESSH-it nëpëmjet debatit publik për 6 kandidatë
Zgjidhet pasuesi i Erisa Xhixhos në LRI Endrit Braimllari do të jetë kreu i ri i Lëvizjes Rinore për Integrim, duke zëvëndësuar në detyrë Erisa Xhixhon. Braimll
Krasniqi takim me përfaqësues të forumeve rinore Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka zhvilluar një takim me përfaqësues të forumeve rinore të part
Mustafa premton aktivitete për 100-vjetorin e Pavarësisë Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa sot ka pritur në takim përfaqësuesit dhe udhëheqësit të forumeve rinore të partive po
Prifti 50-vjeçar, ka vendosur rekord të ri në boks Prifti 50-vjeçar Dave Smith nga Australia, ka boskuar më shumë se gjashtë orë pandërprerë në Qendrën rinore të kishës “T
Forumet rinore: 100 vjetori i Pavarësisë, sa më madhështor Me iniciativë të Forumit rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe Forumit rinor të Partisë Demokratike të Sh
Takohen në Shkup forumet rinore shqiptare Nesër në godinën e komunës së Çairit do të organizohet një takim i Forumit të partive politike shqiptare. Me iniciat
Greta Koçi, imazhi i ri i FRPD Përherë e më shpesh këngëtarët tanë po përfshihen në jetën politike të vendit. Teksa nuk dimë ç’të themi rreth punës së
Greta Koçi "shuan" ëndrrën për politikë të Ermelës Një katapultim i menjëhershëm në politikë do t’i kishte shijuar dhe Ermela Mezurajt, fitueses së “Big Brother 5”, ashtu