999 rezultate për

rike

Plas gallata me Mërgim Vojvodën, frikësohet nga tamponi (VIDEO) Futbollistët e Kombëtares së Kosovës gjatë ditës së sotme kanë bërë testet për COVID-19, para udhëtimit drejt Italisë, a
Tërmeti i 26 nëntorit u regjistrua vetëm 15 sekonda, lëkundja dëmtoi stacionin elektrik IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë ele
LG ka gati surprizën: një maskë elektrike me bateri sfidon koronavirusin (FOTO LAJM) Pandemia e COVID-19 ka detyruar njerëzit pothuajse në shumicën e vendeve të botës që të mbajnë maska dhe të ruajnë dista
Bllokohet qarkullimi te Shkëmbi i Kavajës, radhë kilometrike në autostradë Autostrada e Durrësit që çon drejt Golemit dhe Jugu është bllokuar ditën e sotme, duke shkaktuar radhë të gjata kilometr
Fruti magjik që rritet në Shqipëri e që po kërkohet nga e gjithë bota Bjeshkët e Tropojës nuk njihen vetëm për bukuritë malore qê ofron ky terren. Kohëve të fundit këtë vend e kanë bërë t
Debati për votimin e Qeverisë së re, Ademi: BDI është ilaç për të gjitha partitë në vend, ka arritur marrëveshje historike Bashkimi Demokratik për Integrim po dëshmon vazhdimisht se është partia më vizionare dhe me më së shumti besueshmëri në
HISTORIKE/ Piloti shqiptar triumfon në Çmimin e Madh të Belgjikes Piloti shqiptar Lirim Zendeli ka arritur të shkruaj historinë në Çmimin e Madh të Belgjikës. Ky është triumfi i parë i 2
Publikohet foto, Tayna shijon plazhet e Amerikës me deputetin shqiptar (FOTO LAJM) Tayna është bërë shpeshherë objekt diskutimi për sa i përket udhëtimeve të saj në Amerikë, e për më tepër në kohë pandem
Dedikime rrëqethëse për çiftin shqiptar që vdiq në Amerikë: Sot morëm një lajm të zi Një çift shqiptar ndërroi jetë tragjikisht pas një aksidenti me makinë në Amerikë. Ngjarja e rëndë ndodhi në “George
14 viktima dhe gjysmë milioni shtëpi në terr, uragani "Laura" gjunjëzon Teksasin dhe Luizianën Uragani “Laura” që ka goditur shtetet amerikane të Luizianës dhe Teksasit deri më tani ka shkaktuar 14 viktima. Media
Fundjava e fundit e verës, radhë kilometrike në Morinë Vera është vetëm një fundjavë drejt fundit dhe ndaj shqiptarët e Kosovës kanë shfrytëzuar ditët e fundit për të bërë pla
Historike për futbollin shqiptar, 5 skuadra kualifikohen në Europa League Historike! Sukses i paparë i skuadrave shqiptare në arenën evropiane. Pas Tiranës në raundin e parë të Championsit,
Sëmundja që paralizon fëmijët, Afrika mposht poliomelitin Komisioni Rajonal për Certifikimin e Poliomelitit në Afrikë e shpalli këtë vend të pastër nga poliomeliti. Sëmundja zako
Pamje të rënda: Momenti kur policët qëllojnë me 7 plumba afro-amerikanin në sy të 3 djemve të tij (VIDEO) Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihen disa policë, që e qëllojnë një afrikano-amerikan shtatë herë, derisa
Radhë kilometrike në rrugën e Kombit Mëngjesin e kësaj të diele janë krijuar radhë kilometrike automjetesh në rrugën e Kombit. Shkaku i trafikut mësohet të j
Të njëjtat shifra si Shqipëria, Greqia e frikësuar përballë COVID-19 rikthen masat ekstreme Greqia ka rikthyer masat e rrepta në lidhje me COVID-19 pas rritjes së shifrave. Sipas mediave greke bëjnë me dije se
EKSKLUZIVE/ Përçarjet brenda BDI-së rrezikojnë marrëveshjen historike të Ali Ahmetit Përçarjet brenda BDI-së rrezikojnë seriozisht marrëveshjen historike të arritur nga Ali Ahmeti me Zoran Zaev për të ngri
Tërheqja e dokumenteve biometrike, ambasada shqiptare në Greqi bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka bërë një njoftim të rëndësishëm ku tregon të dhënat që nevojiten për tërheqjen e dokum
Crvena Zvezda i frikësohet Tiranës, kërkon policë serb në Shqipëri Tirana do të luajë ndaj Crvena Zvezdës në turin e dytë kualifikues për në Champions League. Një duel shumë i ndezur,
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje