999 rezultate për

rike

Zemaj: Do të marrim masa strike që të parandalojmë përhapjen e COVID-19 Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se gjatë ditës së sotme do të mblidhet Bordi Këshillëdhënës për COVID-19,
Meta sulmon ashpër Ramën: Buburrec trendi, përse ke frikë? (FOTO LAJM) "Pse mblidhesh si buburrec e fshihesh pas Tëitterit?! Je aq frikacak sa trembesh edhe nga protestat e popullit në Kirgis
Pse u vonua sot publikimi i raportit për rastet e infektimeve me koronavirus, frikë për shifra rekorde? Ministria e Shëndetësisë sot ka vonuar publikimin e raporteve për rastet e reja të infektimeve me Kovid-19. Edhe pse
Kjo është fleta e gjobës për të gjithë ata që do kapen pa maskë Ashtu sikundër dihet, nga dita e nesërme qyetarët e Shqipërisë janë të detyruar të mbajnë maskë në çdo ambient në mënyrë
Makina shpërthen në flakë, shpëton paq shoferja Një makinë ka shpërthyer në flakë në autostradën Tiranë -Elbasan. Policia bën me dije se makina ka shpërthyer si paso
Kombëtarja niset drejt Lituanisë në kushte të vështira atmosferike Kombëtarja shqiptare ditën e sotme është nisur drejt Lituanisë. Pas barazimit pa gola ndaj Kazakistanit, kuqezinjtë e
Historia e vërtetë: Kush e zbuloi Amerikën? Amerikanët e kanë ditë pushimi 12 tetorin për të festuar Ditën e Kolombit. Është një festë vjetore që përkujton 12 tetor
Zëri i Amerikës: Në Shqipëri rastet e reja u rritën me 15 përqind Në Shqipëri java e kaluar shënoi një rritje të ndjeshme të numrit të rasteve të reja me COVID 19, ndërsa në të gjithë ve
Moti për nesër nuk premton shumë: Priten rrebeshe shiu e shkarkesa elektrike Sot pasdite (e hënë, dt. 12) dhe nesër (e martë, dt. 13), reshjet e shiut dhe breshëri të shoqëruara me erë dhe me shtrë
U kap duke përgjuar në Tiranë, gjykata jep vendimin për iranianin Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për iranianin i cili u kap dy ditë më parë në Tiranë me akuzën e përg
Frikë nga infektimi me koronavirus, kjo kombëtare krijon ekip rezervash me 32 lojtarë Republika Çeke ka grumbulluar një skuadër prej 32 lojtarësh rezervë për transfertën në "Hampden Park" në Skoci ditën e m
Hynte në telefonat e qytetarëve duke iu vjedhur të dhënat, arrestohet 45 vjeçari Një 45-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi akuzohet se ndërhynte në telefonat e qytetarëve dhe komunikonte në emër t
UEFA "frikëson" Maqedoninë e Veriut me supergolin e Arbër Zenelit para ndeshjes së sontme (VIDEO) Kosova do ta zhvillojë sonte ndeshjen më të rëndësishme në histori. "Dardanët" do të përballen me Maqedoninë e Veriut
Ndeshja historike ndaj Maqedonisë, kreu i tifo-grupit "Dardanët" tregon shanset për fitore Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në Shkup, e vlefshme për gj
Higuain shënon golin e parë në Amerikë, e bën si rrallë herë (VIDEO) Gonzalo Higuain ka shënuar golin e parë në Ligën Amerikane të Futbollit. Sulmuesi argjentinas ka realizuar një gol të
Gjirokastra që prej orës 4 pa drita, OSHEE lë pa përgjigje banorët Lagjia ish-SMT në qytetin e Gjirokastres vuan prej disa kohësh mungesën e energjisë elektrike. Ditën e sotme banorët
Kosova niset sot drejt Shkupit për ndeshjen historike ndaj Maqedonisë Kombëtarja e Kosovës sot do të udhëtojë drejt Shkupit ku të enjten e zhvillon ndeshjen kryesore të saj kundër Maqedonisë
I shpallur 11 herë në kërkim, lihet në burg Kadilli që nuk ka frikë as policinë 27-vjeçari, i cili ishte shpallur 11 herë në kërkim për krime ndaj personit është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës ka
Ndeshja historike ndaj Maqedonisë, flet Challandes Bernard Challandes ka folur para gazetarëve, në prag të ndeshjes Maqedoni – Kosovë. Selektori i kombëtares së Kosovës
Trump i frikësuar për jetën nga COVID-19: A do vdes dhe unë si miku im? "A do të përfundoi si Stan Chera? A do të vdes?" Gazetari i magazinës Vanity Fair, Gabriel Sherman, perms një postimi