999 rezultate për

rezoluta

KE diskuton per Shqiperine, pritet te miratohet rezoluta Është mbledhur në Strasburg Këshilli i Evropës, kur po diskuton për një rezolutë
Rezoluta e Parlamentit Evropian hap perpara per Kosoven Raportuesja e posaçme e Parlamentit të Evropës për Kosovën, Ulrike Lunacek, ka deklaruar se p
Votohet rezoluta ne PE, zbutet formulimi per Maqedonine Votimi në seancë plenare në Strasburg i rezolutës së Gabriele Albertinit për Strategjin&eu
Nis Asambleja e PS-se, lexohen rezolutat pro dhe kunder Rames Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste po zhvillon punimet . Janë lexuar tashmë rezolutat pro dhe
Moon: Rezoluta 1244 nuk është më e obligueshme Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun, në raportin e ri për Kosovën,
Sejdiu: Rezoluta, akt i rendesishem per te ardhmen e Kosoves Presidenti, Fatmir Sejdiu u shpreh se miratimi i Rezolutës për njohjen e pavarësisë së Kosov&eu
Thaci: Rezoluta, hap per njohje te reja Qeveria e Kosoves e ka mirepritur dhe pershendetur vendimin e Konferences se vendeve Islamike. Kryeministri Hashim Thaci
Shtyhet projektrezoluta per aplikim ne BE Parlamenti i Shqipërisë ka shtyrë për seancën e së enjtes miratimin e një projektrezo
Miratohet projektrezoluta Serbe 18:31 - Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara me shumicë votash e ka miratuar projektrezolut&eu
Rezoluta serbe konfronton BDI-në dhe PDSH-në nga Bekim BuçiPërderisa për BDI-në ky është një veprim i logjikshëm për P
Krasniqi: Rezoluta serbe nuk mund të jetë pengesë për pavarësinë Pavarësia e Kosovës është shpallur sipas rregullave ndërkombëtare dhe Gjykata Ndërkom
Krasniqi: Rezoluta serbe nuk pengon dot pavarësinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka shfaqur bindjen e tij se Gjykata Ndërkombëtare e
Tërhiqet projekt-rezoluta mbi Kosovën Qeveria e Serbisë ka tërhequr projekt-rezolutën mbi Kosovën që Partia Radikale e opozitës
Ban Ki-Moon: OKB-ja vazhdon të zbatojë mandatin nga Rezoluta 1244 Kombet e Bashkuara do të vazhdojnë të zbatojnë mandatin e tyre në Kosovë, që u ë
KS, Projektrezoluta e peste per Kosoven. Negociata pa kushte dhe pa afat real Mbetet e paqarte nese ky draft do te thote edhe heqje dore nga projekti i Ahtisarit, por duket se kerkesat e Serbise per
Dikarlo: Rezoluta e rishikuar për Kosovën mbështet planin Ahtisari Britania e Madhe, në emër të Shteteve të Bashkuara, Gjermanisë dhe vendeve evropiane në K&
Polt: Rezoluta për pavarësinë e Kosovës miratohet në fund të pranverës Ambasadori amerikan në Beograd, Majkëll Polt, ka deklaruar se Këshilli i Sigurimit ka nisë punë
Berisha: Rezoluta e Kuvendit te Kosoves tregon pjekuri politike Kryeministri Sali Berisha ka vleresuar miratimin e Rezolutes se Kuvendit te Kosoves ne te cilen rikonfirmohet vullneti i
Miratohet Rezoluta për rikonfirmimin e vullnetit politik të popullit të Kosovës për Kosovën shtet Në vijim sjellim tekstin e plotë të rezolutës së miratuar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.KUVENDI I KOSOVËS
Më 17 nëntor pritet të miratohet “Rezoluta e pavarësisë” Sipas njoftimit nga takimi, kryetarët e grupeve parlamentare si dhe kryetari i Komisionit për BANIE, kanë mbajtur qëndri