999 rezultate për

rezoluta

Rezoluta nuk parasheh bisedime për statusin ur bëhet fjalë për Kosovën, rezultatin më të mirë do ta jepte ideja për ndarjen e Kosovës, përkatësisht shkëmbimin e ter
Thaçi ishte i bindur se rezoluta serbe do të dështojë Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka qenë i bindur se versioni i parë i projekt-rezolutës së Beogradit do të dės
Rezoluta e Serbisë më 9 shtator në OKB Rezoluta e Serbisë për Kosovën definitivisht do të jetë në rendë dite të Asamblesë së Përgjithshme të OKB të enjtën e ar
Kosova: Rezoluta të respektojë mendimin e GJND-së Kosova ka kërkuar nga aleatët e saj që Rezoluta, e cila do të miratohet nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, të respek
Rezoluta serbe, Klinton letër Maqedonisë Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton i ka dërguar një letër Maqedonisë në lidhje me projektrezolutën serbe kun
Hyseni: Rezoluta e Serbisë nuk do të kalojë Ministri i Punëve të Jashtme Skënder Hyseni tha se Kosova do ta sfidojë Serbinë edhe në Asamblenë e Përgjithshme të Komb
Çështja e Kosovës ftoh raportet Washington-Serbi Propozim-rezoluta e Serbisë për Kosovën pritet ta acarojë edhe më tej Washingtonin dhe Bashkimin Evropian . Propozimi i
Rezoluta serbe për Kosovën acaron SHBA-të Projektrezoluta serbe për Kosovën drejtuar Asamblesë së Përgjithshme të KB “irriton SHBA-në dhe vendet udhëheqëse të BE-
Rezoluta për Kosovën, beteja e Tiranës zyrtare Kosova do të jetë një nga betejat kryesore të drejtuesve të Shqipërisë në sesionin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara
Dacic: Rezoluta serbe mund te modifikohet Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëkohësisht edhe ministër i Punëve të Brendshme
Daniel Serwer: Rezoluta 1244 e tejkaluar Gjatë një interviste për Radion Evropa e Lirë përfaqësuesi i Institutit për Paqe i Sh
Rezoluta per Kosoven, Serbia kerkon mbeshtetje nga Maqedonia Serbia po kërkon mbështetje nga Shkupi për Rezolutën e propozuar pranë OKB-së për Kos
Hyseni ne KS: Te zevendesohet rezoluta 12 44 Ministri i jashtëm i Kosovës Skënder Hyseni ka kërkuar sërish zëvendësimin e rezolut&
BE-ja heqe dore nga rezoluta per Kosoven Brukseli duket se ka hequr dorë tash për tash nga deponimi i një rezolute të Bashkimit Evropian p&eu
Kundershtohet rezoluta serbe Shumica e anëtarëve të përhershëm të Këshillit të Sigurimit të OKB-së
Pas GJND-se, dy rezoluta per Kosoven para KB-se? Pas shpalljes së mendimit këshillëdhënës të GJND-së, me shqyrtimin para Asamblesë
Rezoluta e Komitetit te IS-se mbeshtet PS-ne Mbledhja e Komitetit të Europës Juglindore të Internacionales Socialiste përfundoi punimet me nj&eum
Projektrezoluta e PE-se, presion Serbise per Kosoven Raportuesja e posaçme e Parlamentit të Evropës për Kosovën, Ulrike Lunacek, ka deklaruar se m
Kacin: Rezoluta per Srebrenicen, e paplote Eurodeputeti slloven, Jelko Kacin e ka quajtur të paplotë rezolutën e parlamentit serb për Srebrenic
Rezoluta pro armene, Turqia terheq ambasadoren nga Suedia Parlamenti suedez e klasifikoi si gjenocid vrasjen e qindramijëra armenëve gjatë Luftës së I-r&