999 rezultate për

rezoluta

Për Fatos Bejën, cështja e rezolutës është politike Kryetari i Komisionit të Jashtëm, Fatos Beja e cilëson si një shkelje të rëndë deformimin e vullnetit të Kuvendit për re
Rezoluta çame, PDIU protestë para parlamentit Shoqata Çamëria pritet të protestojë sot në orën 11:00 përpara Parlamentit në mbështetje të rezolutës e çështjes Çame. N
Pëllumbi: Rezoluta Çame u rrëzua, dusheshin 55 vota pro Ish-kryetari i Parlamentit shqiptar, Servet Pëllumbi u shpreh dje se rezoluta çame e votuar në prill 2004 është rrëzuar.
Rezoluta çame, Idrizi takon dy relatorët Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi pritet të takohet sot me 2 relatorët e Rezolutës Çame Qemal Minxhozi dhe Fatbardh Kadilli
Rezoluta çame përplas Idrizin me Dulen Update- Shqyrtimi i rezolutës çame në Komisionin e Ligjeve ka sjellë tension dhe përplasje verbale mes kreut të PDIU-së
Rezoluta, propozohet ulje e tarifave të komunikimit nga ana e telefonive celulare Mazhoranca paraqiti sot në komisionin e Veprimtarisë Prodhuese rezolutën për uljen e mëtejshme të tarifave të komunikeve
Rezoluta çame, Idrizi: Asnjë paqe nuk ngrihet mbi padrejtësinë historike Update- Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi dhe deputeti Dashamir Tahiri ftuan sot anëtarët e Komisionit të jashtëm të bëhen p
Rezoluta, PE kërkon 5 vendeve të njohin Kosovën Update- Komisioni i Jashtëm i PE-së miratoi rezolutën e eurodeputetes Ulrike Lunaçek mbi progres-raportin e Komisionit E
Rezoluta për Kosovën, Balla: Topalli na turpëroi përseri Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla e ka cilësuar si skandal mungesën e palës shqiptare në votimin e rezolutes p
Rezoluta, me dy qëllime Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq në një intervistë për gazetën “Veçernje Novosti” ka thënë se ekziston një unitet i ma
Rezoluta çame: Tahiri falenderon Nishanin, kërkon mbështetjen e deputetëve Deputeti i PDIU-së, Dashamir Tahiri, në një prononcim për mediat u shpreh sot se do të ishte e turpshme nëse ata që e qu
Nikolic: Rezoluta përfundon detyrat për vazhdimin e dialogut me Prishtinën Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka rikonfirmuar se po punon për krijimin e një rezolutë, e cila është bazuar në
Idrizi: Rezoluta çame, betejë e mbarë kombit Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi nëpërmjet një letre të hapur drejtuar mediave në Shqipëri bën thirrje për një trajtim ndry
Rezoluta çame, Idrizi kërkon mbështetjen e medias dhe politikës Me rastin e festave të fundvitit, kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka ftuar në një mbrëmje festive përfaqësues të medi
Rezoluta çame, Berisha: S’kemi probleme territoriale me Greqië Shqipëria dhe Greqia nuk kanë asnjë problem territorial mes tyre. Kështu është shprehur gjatë një bashkëbisedimi me gaze
Rezoluta çame, Idrizi: Parlamenti të korrigjojë turpin e vjetër Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi në takimin e Këshillit Kombëtar të kësaj partie i bëri thirrje deputetëve dhe klasës p
Nëse miratohet rezoluta çame, marrëdhëniet Shqipëri- Greqi në limit Gazeta greke Kathimerini i ka kushtuar një opinion çështjes së rezolutës çame, depozituar në Kuvend nga Partia për Drejt
Rezoluta për çështjen çame, brenda pak ditësh në Kuvend Rezoluta për çështjen çame do të prezantohet në Kuvend brenda pak ditësh. Kështu ka deklaruar gjatë një takimi me bazën
Rezoluta, PE: Shqipërisë t'i jepet statusi pa vonesa Me 61 vota pro, 1 kundër dhe dy abstenime, Komisioni i jashtëm i Parlamentit Evropian ka miratuar rezolutën e cila rekom
PE, projekt rezolutë për Shqipërinë Pranë Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian janë regjistruar 140 amendamente, ndaj tekstit fillestar prej 4 faqes