999 rezultate për

rezoluta

Miratohet rezoluta që kufizon veprimet ushtarake kundër Iranit Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë më të cilën i kërkohet presidentit Donald Trump të marrë miratimin e Kongresi
Bëmat ndaj shqiptarëve, Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje (VIDEO) Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje të gjithë qytetarëve ndaj të cilëve është bërë padrejtësi. Propozim Rezoluta
Rezoluta e Ballës për ndërhyrjet e huaja, Bushati propozon amendime të reja Një ditë pas diskutimit në Komisionin e Politikës së Jashtme të projektrezolutës së propozuar nga Taulant Balla për ndër
Rezoluta për negociatat, reagon PD: Të plotësohen kushtet për të mos marrë refuzimin e rradhës Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike ka reagoar pas votimint në Parlamenti Europian të Rezolutës me të
Projekt-rezoluta për çeljen e negociatave: Publikohet drafti me 10 pika, çfarë kërkohet Kuvendi i Shqipërisë ka publikuar Projekt-rezolutën ku listohen 10 pika për çeljen e negociatave. Në draft rezolutën
100 vota pro! Miratohet rezoluta kundër Metës në Kuvend Ka përfunduar seanca plenare e ditës së sotme duke votuar rezolutën për dekretin e Metës. Kuvendi i Shqipërisë ka vo
Rudina Hajdari: Rezoluta pa vlerë juridike, zgjedhjet muajin tjetër Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, e konsideron të pavlerë rezolutën e Partisë Socialiste për vendimin e I
Kuvendi i tërheq vëmendje Metës, zbulohet Rezoluta e PS-së Kuvendi e cilëson një veprim krejtësisht të pavlefshëm vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit nga Meta. Sot
DW: Vendimi i Holandës hedh hije në shpresat për negociatat Ka shkaktuar një valë reagimesh vendimi i parlamentit të Holandës për të vendosur regjimin e vizave me Shqipërinë. Në nj
Kurti: Rezoluta fuqizoi sërish Hashim Thaçin Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar paraqitjen e Presidentit Hashim Thaçi në Këshillin e Sigurimi
LDK tërhiqet nga rezoluta e dialogut në Kuvend Lidhja Demokratike e Kosovës është twrhequr nga idea e saj për rezolutën që e ka iniciuar vetë dhe me mbështetjen e Vetë
Kjo është rezoluta për dialogun që LDK kërkon të votohet Për më pak se dy orë deputetët do të mblidhen edhe një herë në lidhje me procesin e dialogut me Serbinë, përkatësisht id
Hiqet nga rendi i ditës Rezoluta për Dialog me Serbinë Kuvendi i Kosovës ka hequr nga rendi i ditës votimin e Propozim-Rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë
Ahmeti del kundër rezolutës të qeverisë PSD, partia që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti ka dalë kundër propozimit për Draft-Rezultutën e cila u propozua nga kreu i K
Zbardhet draft-rezoluta për dialogun (FOTO LAJM) Liderët e koalicionit qeveritar, të cilët sot i ka mbledhur në kabinetin e tij Kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë hartu
Deputetët e Kosovës nuk duan të dinë si u paguan 53 milionët e Bechtelit, bllokohet rezoluta Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Q
Bushati sqaron votën e Shqipërisë në OKB: Është qëndrimi ynë parimor Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm i Shqipërisë ka reaguar ditën e sotme në lidhje me votën e Shqipërisë kundër SHBA-së,
Izraeli merr një "dhuratë të keqe" ditën e pavarësisë Bordi ekzekutiv i UNESCO-s ka miratuar një rezolutë të re që kritikon veprimet e Izraelit në Jerusalemin e pushtuar dhe
LSDM: Rezoluta e PEP është porosi për Ivanovin dhe Gruevskin Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për medie ka theksuar se bashkësia ndërkombëtare i jep mbësht
Rezoluta në Kongresin amerikan: Shqipëria rrezikohet nga Rusia Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në k