999 rezultate për

rezolucion

Samsung prezanton linjën e re të tabletëve Galaxy Tab S (VIDEO) Linja e re e tabletëve Samsung Galaxy Tab S duhet të zbulohet në eventin që do të mbahet në New York më 12 qershor. Prit
Zbulohet aksidentalisht Galaxy Tab 4 Samsung zbulon aksidentalisht gjatë një fushate reklamuese për “Gear Fit” Galaxy Tab 4. Një reklamë për pajisjen në fjal
Nokia prezanton tre modele të linjës X Nokia prezanton tri modele të linjës X, përkatësisht modelet Nokia X, X+ dhe XL, të cilat vijnë me çmime mesatare. Nokia
HTC Desire, rivali i iPhone 5C Desire i HTC-së mund të mos vijë me një procesor Qualcomm Snapdragon siç ishte paralajmëruar fillimisht por nga një çip
6 telefonat me ekran të madh më të mirë të 2014-s (FOTO LAJM) Ekranet e telefonave po bëhen gjithmonë e më shumë të mëdhenj. Pajisjet e mëdha nuk kanë vetëm ekranin të madh, por edhe
Phablet-i Lenovo S930 Lenovo prezanton modelin e ri S930 Phablet me ekran 6 inçësh. Ky model është tashmë në shitje në Kinë me një çmim të për
Prezantohen syzet Google Glass Para pak ditësh Google prezantoi syzet Google Glass të cilat do të kenë një rezolucion sa një ekrani 25 inç ndërsa kamer
Bota brenda një lëpirseje (FOTO-LAJM) Kjo vajzë e vogël arrin të shohë gjithë botën, falë këtyre lëpirëseve që mban në dorë. Një planet në miniaturë duhet thë
Në shtator vjen Galaxy Tab 3 Plus Pasi Samsung zyrtarisht ka prezantuar modelin e ri të telefonit të mençur nga seria Galaxy S, është pritur të flitet rre
Në tetor prezantohet modeli i ri i Padfone Kompania “Asus” në mesin e muajit tetor do të prezantojë modelin e ri të Padfone-s, hibridit ndërmjet telefonit të mençu
Samsung hedh në treg Galaxy S Advance Samsung ka hedhur në treg një model të ri të linjës së telefonave Galaxy. Ky telefon cilësohet si jashtëzakonisht i leve
LG sjell Optimus Pad LTE Edhe pse është paksa më e heshtur në fushën e tabletëve sesa Samsung, kompania LG ditë më parë prezantoi Optimus Tab LTE
iPad 3 gjen një kod të ri Apple iOS iPad 3 i ardhshëm gjen kod të ri referuar një njoftimi të Apple, sistemit të operimit iOS. Kështu është raportuar në blo
Samsung dhe tablotë me ekrane me rezolucion të lartë Në konferencën ndërkombëtare "SID Display Week 2011", do të demonstrohet për herë të parë ekrani i Samsung-ut, me diagon