999 rezultate për

rezolucion

E pabesueshme, shihni sesi duken gjurmët e këmbëve në hënë në ultra HD (VIDEO) NASA ka lëshuar pamjet e reja video që tregojnë sipërfaqen e hënës në rezolucion të mprehtë. Agjensia amerikane e hap
Facebook Messenger tani mundëson fotografi me rezolucion të lartë Facebook Messenger ka njoftuar se ka ngritur rezolucionin e fotografive që u dërgohen marrësve. Nëse nuk e keni ditu
Alcatel sjell tre telefona të rinj në treg Alcatel ka sjellë tre telefona të ri nga segmenti i mesëm – modelet Idol 5S, A50 dhe A30 Plus. Telefoni Alcatel Idol
Milan është gati për rezolucion, ja si ndryshon ekipi A.C Milan e ka seriozisht kur flet për revolucion këtë merkato. Sipas Marca ekipi italian është absolutisht ekipi më
Huawei prezanton zyrtarisht modelin Honor 6X Huawei ka njoftuar për lançimin e një modeli të ri të telefonit të saj, Honor 6X, ky model vjen me një ekran me diagonal
“Rosetta” evropiane përfundon misionin, ulet mbi kometë “Rosetta” e Evropës ka përfunduar në mënyrë të suksesshme misionin e saj mbi kometën “67P” dhe është ulur në sipërfaqen
iPhone 7 me cilësinë e ekranit 2K Kemi dëgjuar shumë thashetheme kohëve të fundit rreth iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus por ende nuk është folur shumë mbi re
Acer së shpejti me laptop të ri (FOTO LAJM) Kompania Acer së shpejti do të sjellë laptop të ri me peshë 1.5 kilogramë dhe madhësi 14-inç në serinë e laptopëve për b
Prezantohet zyrtarisht HTC 10 (FOTO LAJM) Kompania HTC prezanton zyrtarisht smartfonin e saj të shumëpritur, për të cilin është përfolur shumë, modelin HTC 10. HT
HTC prezanton tre telefona të rinj (FOTO LAJM) HTC vjen në treg me tre telefona të rinj Desire. HTC Desire 825 vjen me ngjyrë të bardhë Stratus, i spërkatur me ngjyrë
Ja si duket tableti i ri iPad Air 3 (FOTO LAJM) Tableti i ri i Apple iPad Air 3, është tableti më i ri që pritet të hidhet në treg. Pritet që tableti të ketë ekranin me
Nokia 230 vetëm 50 dollarë (FOTO LAJM) Microsoft prezantoi telefonin më të ri të hedhë në treg Nokia 230, i dizajnuar për tregjet në zhvillim. Ky telefon ka ek
Ja cilët janë telefonat e rinj ZTE (FOTO LAJM) ZTE duket se tashmë ka gati tre modele të reja të telefonit. Modelet më të reja të ZTE-s janë të linjës Blade me tri paj
Huawei Mate 8 së shpejti në treg (FOTO LAJM) Huawei duket se ka gati modelin më të ri Mate 8, i cili pritet të prezantohet javën që vjen. Fotografitw e modelit mw tw
One M9s telefoni me i ri HTC me ekran 5 inç (FOTO LAJM) One M9s është telefoni më i ri i sjellë në treg nga HTC. Modeli i ri ka ekran 5 inç me rezolucion FullHD LCD, fuqizohet
Huawei Mate 8 me tre modele të ndryshme Huawie sjell modelin më të ri të telefonit të tij, Mate 8, i cili do të lançohet më 26 nëntor, do të jetë në dispozicion
OnePlus X vjen me 29 tetor (FOTO LAJM) OnePlus duket se zyrtarizimin e telefonit më të ri OnePlus X do ta bëjë me 29 tetor. Kompania ka postuar në në Facebook
Ja si duket OnePlus Mini (FOTO LAJM) OnePlus pritet që në fund të këtij viti të prezantojë dhe telefonin e tij më të ri OnePlus Mini. OnePlus Mini do të k
Risia më e re e kameras Canon Canon zbuloi sensorin APS-H CMOS me rezolucion 250 megapikselë, që mund të përdoret tek kamerat përgjuese. Gjiganti j
Samsung gati për tabletin me ekran 12 inç Samsung po punon për të sjellë në treg një tablet me ekran 12 inç që do të operojë me sistemin Windoës 10. Ky tablet