999 rezultate për

revolucion

Conte përgatit revolucionin te Chelsea Pas disfatës së rëndë që Chelsea pësoi në derbin me Arsenalin, Antonio Conte pranoi se e priste një natë e gjatë dhe pa
Materiali hidrofobik që do të sjellë revolucion në jetën tonë Një grup shkencëtarësh të Universitetit Kombëtar në Australi, ka arritur të kombinojë dy polimere,dukeshpikur një materi
Revolucion tek Interi, ja si ndryshon formacioni me De Boer (FOTO LAJM) Interi po përgatitet për një revolucion të vërtet në formacionin për sezonin e ri. Ardhja e trajnerit të ri Frank De Boe
Rama në sulm: Duan të pengojnë revolucionin Kryeministri Edi Rama në një takim të të rinjve të PS-së, ka folur në lidhje me situatën e fundit politike në Shqipëri,
Moska: Në Maqedoni po përgatitet revolucion i ri, i paguar nga jashtë Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Marija Zaharova bëri të ditur se protestat e opozitës në Maqedoni janë dëshmi s
Bukuroshja shqiptare që revolucionarizoi "Euro 2016" (FOTO LAJM) Bukuroshet shqiptare vijojnë të mbeten protagoniste në mediat botërore falë bukurisë së tyre të veçantë. E radhës është
Gruevski: Populli vlon e nuk mund ta ndal Kryetari i OBRM-PDUKM-së dhe ish-kryeministri Nikolla Gruevski ka kërcënuar Organizatat Jo-qeveritare që protestojnë kun
Revolucioni Laraman bllokon Shkupin (FOTO LAJM) Revolucioni shumëngjyrësh, ashtu siç kishte paralajmëruar ditë më parë ka shprehur revoltën e tyre përmes bllokimit të u
‘Revolucioni Laraman’ bllokon Shkupin (FOTO LAJM) Ashtu sikundër u paralajmërua sot në mëngjes, ‘Revolucioni Laraman’ ka bllokuar 3 udhëkryqe nëpër Shkup. Udhëkryqet t
Paralajmërohen protesta masive për të hënën Aktivist të ‘Revolucionit Laraman’ ditën e djeshme kanë lyer me ngjyrë objektin e Qeverisë dhe Parlamentit në Shkup, duk
Rama: Kush fiton oborri i mbretërve të Realit apo çeta e revolucionarëve e Atletikos? Kryeministri Edi Rama ka ftuar qytetarët që përballjen mes Realit dhe Atletikos ta ndjekin nga fusha e blertë e Kryemini
Berlusconi përgatit revolucionin: Ja kush do të largohet nga Milani Milani po përgatit ndryshime të mëdha në verë, me ose pa pronarë kinezë. Presidenti Silvio Berluskoni ka folur sërish në
"Revolucioni i larmë" protesta në 22 qytete të Maqedonisë Mbështetësit e “Revolucionit të larmë” kanë bërë të ditur se deri sot në Maqedoni janë zhvilluar protesta në 22 qytete.
Ancelotti përgatit revolucionin te Bayerni, largon 7 lojtarë (FOTO LAJM) Pas transferimit të Mats Hummels dhe Renato Sanches, Bajerni sezonin e ardhshëm do të vazhdojë të kërkojë suksesin në Ch
Milo: Duhet revolucion, por jo i dhunshëm si ai që kërkon Berisha! Kryetari i PDS-së Paskal Milo, ka deklaruar sot gjatë mbledhjes me strukturat e partisë së tij se modeli shqiptar i ndër
Revolucion tek Interi, ja 7 lojtarët që largohen në verë (FOTO LAJM) Inter pritet të bëjë një tjetër mini-revolucion në merkaton e verës. Disa futbollistë do të luajnë shanset e fundit
Shkupi "i larë në gjak" (FOTO LAJM) Prej disa ditësh tanimë Shkupi është i përfshirë nga protestat. Mijëra njerëz kanë kundërshtuar vendimin e presidenti
Revolucion në La Liga, përgatiten gjoba të majme Një vendim që pritet të ketë revolucion në futbollin spanjoll. Sipas informacioneve të “futbolfinanzas.com”, La Liga po
Bejta: Ali Ahmeti nuk bëri reforma, bëri revolucion Në Kuvendin Zgjedhor të Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim (FR-BDI), dega në Vrapçisht, nënkryetari i BD
Revolucioni te Chelsea, Conte dëbon 10 yje (FOTO LAJM) Antonio Conte do të jetë trajneri i ardhëm i Chelseat në sezonin e ri, teksa strategu italian ka bërë gati edhe planin e