999 rezultate për

revolucion

Veliaj: Revolucion i gjelbër për Tiranën Agjencitë dhe institucionet nën varësi të Bashkisë së Tiranës i janë bashkuar nismës së kryebashkiakut Erion Veliaj, për
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
Nuk ishin të aftë ti shënonin gol Barcelonës, Reali përgatit revolucion në sulm Humbja në El Clasico shoqërohet me largime. Disfata në një ndër ndeshjet më të rëndësishme të kampionatit për Realin e M
Arsenali revolucion në skuadër, priten largime të shumta në merkaton e verës Arsenali është duke u përgatitur për revolucionin më të madh në sundimin 21 vjeçar të Arsene Wengerit. “Topçinjtë” –
Rummenigge jep sinjalet e para në revolucionin e Bayernit Merkatoja e janarit pritet të jetë acktive për Bayern Munich që është në kërkim të një alternative në sulm për Robert Le
Zidane e nis revolucionin me Martial-in Real Madrid dëshiron nënshkrimin me talentin francez, Anthony Martial. Madrilenët është gati 90 milionë euro dhe një ven
Real Madrid po planifikon revolucionin e sulmit “Shkëdijën” e dha në një emision sportiv ish-futbollisti i Milanit, Daniele Massaro, sipas të cilit Mauro Icardi sezonin
Barcelona përgatitet për revolucionin e madh Barcelona nxjerr në shitje plot 10 lojtarë, të cilët Valverde nuk i sheh se pjesë e rëndësishme për projektin e tij. Sip
Real Madrid po përgatit revolucionin e madh Starti i këtij sezoni ka qenë vërtet katastrofik për Realin e Madridit, që pas 10 javëve të para në La Liga e sheh Barce
Demokrati zbulon planin për rrëzimin e qeverisë: S’do djegim Shqipërinë por Ramën Partia Demokratike po organizohet që të nisë atë që ajo e quan revolucionin popullor demokratik me synimin të rrëzojë Ed
Galaxy X do të sjellë revolucion në botën e telefonave të mençur (FOTO LAJM) Samsung ka pasur një vit mjaft të mirë, ku në vitin 2017 ka sjell disa nga celularët e mençur më të mirë për momentin.
Irani paralajmëron kundërpërgjigje nëse SHBA e quan Gardën Revolucionare grup terrorist Ministria e Jashtme e Iranit ka deklaruar të hënënse nëse ShBA-të e vendosin Gardën e Revolucionit Islamik të Iranit në
Zbulohet lista e të ftuarve nga Spanja, super revolucion Lista e kombëtares spanjolle për kualifikueset e "Rusi 2018" është publikuar. Në të nuk kavend për Diego CostëN. Span
CIA dinte çdo gjë për Enverin: Ushtarët i mbajnë armët pa fishekë se kanë frikën e revolucionit Shërbimi Informativ Amerikan ka pasur detaje të sakta se si funksiononte Sigurimi i Shtetit në Shqipërinë komuniste. Në
Garda Revolucionare e Iranit akuzon SHBA-të për sulme afër anijeve të saj Garda Revolucionare islamike e Iranit (IRGC), ka thënë se një aeroplanbajtëse amerikane, iu është afruar anijeve të saj
Garda Revolucionare e Iranit kërcënon Amerikën Një komandat i lartë i Gardës Revolucionare të Iranit e ka paralajmëruar Amerikën sot se nëse ajo e përcakton këtë gardë
Bayern Munich po pëgatitet për të nënshkruaj me një yll Bayern Munich dhe Carlo Anceloti nuk kanë ndërmen ta shikojnë merkaton si tifozë. Stafi i Bayerni të Munihut e kanë cilë
Nikolla Gruevski do të paditet edhe nga protestues të Revolucionit Laraman Një grup aktivistësh pjesëmarrës në protestat e Revolucionit Laraman do ta paditin liderin e VMRO-DPME-së, Nikolla Gruev
Juventus revolucion në merkato, ja yjet që vijnë dhe largohen (FOTO LAJM) Nëse humbja ndaj Barcelonës në vitin 2015 u pa si një sukses, pasi skuadra arriti që të hynte në elitën e futbollit euro
Revolucion i madh në futboll, nuk do të ketë më dy pjesë me 45 minuta Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit duket se do të sjellë një ndryshim të madh në lojën e futbollit. Së fundm