999 rezultate për

revolucion

Revolucion tek Juventusi, kush ikën dhe kush vjen Pasi konfirmoi trajnerin Massimiliano Allegri për të paktën edhe një sezon tjetër, Juventusi ka nisur punë për të bërë n
“Revolucionari” shqiptar i Eurovizionit: Protestova kundër korrupsionit dhe shtypjes Pak ditë më parë në skenën e Eurovizionit, përveçse tre shqiptarëve që konkurruan për shtetet të ndryshme hipi edhe një
Kush është Qaseem Suleimani, burri që ka në dorë luftën dhe paqen në Lindjen e Mesme Siria ishte skena e një përshkallëzimi ushtarak të pashembullt disa ditë më parë (10 maj) midis Izraelit dhe Iranit.
Zaev: Revolucioni Laraman na bashkoi me Stamenkovskin Duke komentuar emërimin e Goran Stamenkovskit si këshilltar por që njëkohësisht punon në Gjykatë, kryeministri i Maqedon
Pas leksionit nga Reali, Juventus përgatit revolucionin në mbrojtje Humbja me Realin e Madridit kaka detyruar drejtuesit e Juventusit,të reflektojnë për merkaton e verës do të bëjnë një re
Revista austriake: Albin Kurti, nxitës i turbullirave Revista Austriake, përmes një shkrimi të gjatë që ia ka dedikuar, kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, e ka quajtur
Goretzka sjell revolucion në mesfushën e Bayernit, largon Vidalin dhe Alcantaran Sipas Kicker, Bayern Munich ka vendosur që të bëjë revolucion në mesfushë dhe si pasojë dëshiron të shesë Thiago Alcanta
Fundi i sezonit përshëndet Zidanen me Realit, tekniku i ri vjen me revolucion Presidenti i Realit, Florentino Perez ka vendosur që në fund të sezonit të shkarkojë Zidanen. Sipas “Mundo Deportivo”
Revolucioni i Realit vjen nga Premier League Që Reali i Madridit nuk është më në nivelin e vitit të shkuar kjo është e qartë si drita e diellit. Tashmë në objektivin
Veliaj: 2018-ta do të jetë viti i një revolucioni të gjelbër për Tiranën Për Tiranën, 2018 do të jetë viti i një revolucioni të gjelbër. Krahas realizimit të një sërë projektesh të rëndësishme
Vllaznia bën revolucion në mbrojtje, shpëton vetëm njëri Përforcimi i mbrojtjes ishte objektivi kryesor i trajnerit Ernest Gjoka në merkaton e Janarit. Dëshirat e drejtuesit të
Daily Star: Low zëvëndëson Zidane dhe bën revolucion Nga Anglia apo saktësisht nga Daily Star vijnë raporte që sigurojnë se Joachim Low do të zëvëndësojë Zinedine Zidane në
Revolucion në Arabi, femrat mund të ndjekin ndeshje në stadium Kur golat e para u realizuan në ndeshjet e futbollit të kampionatit të Arabisë Saudite të premten dhe të shtunën, një zh
Revolucioni në shkolla, zbardhet plani i ri mësimor (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Ministria e Arsimit bëri me dije rreth ndryshimit mes orëve të mësimit dhe lëndëve në arsimin parauniver
Irani ka ingredientët e duhur për një revolucion. Por ka edhe një regjim të fortë për ta shmangur Nga Fareed Zakaria Komenti më i iluminuar, mbi atë që po ndodh tani në Iran, është shkruar 162 vjet më parë. Në libri
Zidane përsërit revolucionin e vitit të kaluar fiks pas një viti Revolucioni i Zinedine Zidane filloi saktësisht një vit më parë. Nesër do të jetë dita e 365-të që nga koha kur tekniku
Tek Barcelona po përgatitet revolucioni, sa shumë emra përmenden për merkaton Barcelona projekton perforcimet e reja në këtë merkato dimërore me favoritin kryesor Philipe Coutinhon, që me shumë gjas
Veliaj: Revolucion i gjelbër për Tiranën Agjencitë dhe institucionet nën varësi të Bashkisë së Tiranës i janë bashkuar nismës së kryebashkiakut Erion Veliaj, për
Gjyshja ka përvjetorin e 100-të, Kim Jong Un bën një festë të çmendur (FOTO LAJM) Qyteti i zymtë i Penianit dje u transformua në një vend të hareshëm dhe pistë vallëzimi për të festuar përvjetorin 100-v
Nuk ishin të aftë ti shënonin gol Barcelonës, Reali përgatit revolucion në sulm Humbja në El Clasico shoqërohet me largime. Disfata në një ndër ndeshjet më të rëndësishme të kampionatit për Realin e M