999 rezultate për

revolucion

Revolucion tek Interi, Spalletti dhe Icardi "kokë turku" Situata reth klubit të Interit nuk është aspak e qetë. Zikaltrit u eleminuan nga Europa League teksa u mposhtën 1-0 në S
ALBtelecom sapo na prezantoi bashkëpunimin që do revolucionarizojë komunikimin (FOTO LAJM) Gjatë një eventi, ALBtelecom prezantoi bashkëpunimin me Turkcell. Ky partneritet strategjik do sjellë për klientin shqip
Koment: Revolucioni iranian që u kthye në një tmerr Regjimi në Iran i ka deri tani pozitat të forta falë dhunës dhe cenzurës, konstaton nga përvoja personale Jamshid Barzeg
Revolucioni komunist u financua nga armiqtë kapitalistë Ndoshta dy njerëzit e parë që të vijnë ndër mendje, kur flitet për Revolucionin Rus janë Leon Trocki dhe Vladimir Lenin.
“Revolucioni” i Qershorit 2019, një ditë më pas! Alfred Peza Shqipëria ka të paktën katër sfida madhore për të përmbushur gjatë këtij viti kalendarik: Së pari, mar
Revolucion te madrilenët, këta 3 lojtar do largohen në merkaton e verës Real Madrid do të bëjë revolucion të madh në përfundim të këtij sezoni. Sipas "El Chiringuito", madrilenët do të lar
Monika bën thirrje për revolucion Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bërë thirrje për revolucion ndaj qeverisë duke theksuar se nuk ka kohë më për të
FIFA revolucion në futboll, këto janë rregullat e reja që priten të aplikohen FIFA ka vendosur të eksperimentojë me disa rregulla të reja. Botërori i Klubeve është një “habitat” ku testohen këto rre
Kreshnik Spahiu: Shqipëria don Revolucion, jo rotacion! Nga Kreshnik Spahiu Sot asnjë nga brezat që jetojmë nuk e njeh çka është revolucioni sepse Shqipëria europiane ska ka
Revolucion i frikshëm, së shpejti mjekët do të zëvendësohen me robotë E keni menduar ndonjëherë? Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka për ju, di gjithcka për trungun tua
Revolucion te Man.Utd, 10 lojtarë në prag të largimit Skuadra e Manchester United po zhvillon një prej sezone më të dështuara në vitet e fundit. Trajneri Jose Mourinho është
Sarri revolucion te Chelsea, 31 pasime për të shënuar një gol (FOTO LAJM) Chelsea arriti të fitonte me rezultatin 0-3 ndaj Southamptonit në "St. Mary's Stadium". Por te goli i tretë "Blutë e
FIFA gati për revolucion, preken transferimet FIFA vitet e fundit ka bërë disa ndryshime në rregulloren e saj. Por mesa duket perfeksionimi i FIFA-s do të jetë gr
Revolucioni, mjekët gjejnë kurën finale kundër kancerit? Wshtë lajmi që presin miliona persona dhe familjarë të tyre në të gjithë botën. Çdo zhvillim pozitiv në drejtim të g
FIFA revolucion në merkato, shikoni se çfarë pritet të ndodhë Gazeta gjermane “Bild” raporton se FIFA ka gati një plan për të kufizuar numrin e futbollistëve të huazuar gjatë një mer
Rriten pagesat e dëmshpërblimeve për aksidentet, revolucioni që po ndodh tek AMF (FOTO LAJM) Në intervistën e tij të parë në media pasi u zgjodh në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi deklaro
Zgjidhet problemi me peshën, kjo është pilula që po bën revolucion Një pilulë e re për rënien në peshë, mund të ndihmojë miliona njerëz të moshës së mesme, sipas një studimi të rëndësishë
Pritet revolucion, testohet për herë të parë zemra dixhitale Kardiologu Benxhamin Meder ka testuar me sukses elektrodat e stimuluesit kardiak në një zemër dixhitale që rreh. Kjo
Revolucion në Egjipt, për herë të parë të krishterët fitojnë një post të rëndësishëm Presidenti i Egjiptit, Abdel-Fattah el-Sissi ka emëruar disa guverantorë provincial, përfshirë dhe gruan e parë ndonjëhe
Rishfaqet "Zoti i Luftës" në Lindjen e Mesme, bashkë me të edhe frika për më shumë gjak (FOTO LAJM) Senatori John Bolton zbriti më datë 19 gusht në Tel Aviv për të marrë pjesë në një mbledhje të Këshillit të Sigurisë së