999 rezultate për

respektuar

Zgjidhja e cështjes së veriut, duke respektuar sovranitetin e Kosovës Ambasadorja e ardhshme amerikane në Prishtinë Tracey Ann Jacobson është shprehur se zgjidhja e problemit në veri duhej z
“Muslim Taxi” për të respektuar traditat e besimtarëve Një mysliman nga Gjermania, Selim Reid, duket se ka gjetur një zgjidhje për problemin e myslimanëve të cilët nuk dëshiro
Qeveria e Kosovës e ka respektuar vullnetin e popullit Kryeministri i Kosovës, Hashim thaçi, ka mbajtur sot mbledhjen e fundit të Qeverisë për këtë vit Ai ka shfrytëzuar këtë
Topi: Kam respektuar detyrimet kushtetuese Nga qyteti i Pogradecit ku ka qene një vizitë presidenti Bamir Topi ka reaguar në lidhje me akuzat e kryeministrit Sali
Respektimi i kuotës prer 30 % te femrave, KQZ gjobit partitë Disa parti të cilat nuk kanë respektuar kuotën e përcaktuar në ligj për pjesëmarrjen e femrave në zgjedhje do të duhet t
‘Kujdes me regjistrimin e popullsisë në Maqedoni’ Kongresmeni amerikan Dana Rohrabacher deklaroi se regjistrimi i popullsisë duhet të zhvillohet duke respektuar rregullat
Qeveria e Kosovës mbështet protestat Kosova është një vend demokratik dhe qytetarët kanë të drejtë të protestojnë, kështu kanë komentuar zyrtarët e qeverisë
Dule: Duhen respektuar realisht të drejtat e minoritetit Për Vangjel Dulen, kryetar i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut pas ngjarjes në Himarë vërtetohet se është shumë
Sejdiu: Anulova viziten ne Maqedoni per te respektuar vendin tim Anulimi i vizitës në Maqedoni nuk është bërë për të fituar pikë të bre