999 rezultate për

respektuar

Ndërpriten xhirimet e klipit se theu rregullat e Covid-19, reagon Dua Lipa (FOTO LAJM) Një ditë më parë, mediat britanike raportuan se xhirimet e klipit më të ri të shqiptares Dua Lipa janë ndërprerë, për sh
Policia zbarkon në shtëpitë e të infektuarve me COVID-19: 3 masat që duhen respektuar Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë
Përfundon takimi Hoti-Ramosajn, reagon kryeministri i Kosovës Kryeministri i vendit Avdullah Hoti sapo ka përfunduar vizitën në komunën e Deçanit, ku ka takuar kryetarin Bashkim Ramo
Mësim në kushte pandemie, Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzimin (FOTO LAJM) Viti i ri shkollor do të nisë më datën 14 shtator dhe Ministria e Shëndetësisë ka bërë gati masat që do të ndërmerren pë
Dasma dhe muzikë pa respektuar distancën në lokalet e natës, gjobiten 10 pronarë (VIDEO) Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle përgjatë vijës bregdetare në lokale, në kuadër të respektimit të masave për par
Shembulli vjen nga Danimarka, ja si duken tifozët në stadium duke respektuar distancën sociale (FOTO LAJM) Një shembull shumë i mirë vjen nga shteti i Danimarkës, për sa i përket lejimit të tifozëve në stadium. Ditë e djeshm
Policia gati për të garantuar rendin në tubimin e nesërm të VV Policia e Kosovës ka njoftuar se organizatorët kanë e kanë lajmëruar në këtë institucion mbajtjen e tubimit të nesërm, d
48 persona nuk kanë respektuar orën policore Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut 48 persona nuk
MAQEDONI/ 104 persona nuk e kanë respektuar orën e policisë, 76 janë arrestuar Gjatë 24 orëve të fundit në nivel të tërë shtetit 104 persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje, ne ç’rast 76 p
Jeta drejt "shkrirjes", si po lehtësohen masat në Britani Sot disa nga masat e vendosura në kuadër të përpjekjeve për parandalimin e përhapjes të koronavirusit të ri (COVID-19),
Thyen rregullat e izolimit, 17 persona arrestohen nga policia Gjatë natës së kaluar sipas statistikave të MPB-së për periudhën 04/05.05) lidhur me masën e kufizimit të lëvizjes është
Nuk lejohet kondicioneri, cilat janë kushtet për taksistët Taksistët nga e hëna e 27 prillit do të fillojnë shërbimin vetëm për lëvizjet brenda qytetit. Por e gjithë kjo do të ndo
55 persona të arrestuar për shkak të shkeljes së rregullave të qeverisë në Maqedoni Policia ka ndaluar 71 persona që nuk kanë respektuar orën policore gjatë 24 orëve të fundit. Policia arrestoi 55 persona
Thyen karantinën, arrestohen 89 persona në Maqedoninë e Veriut Gjatë natës së kaluar gjithsej 117 persona nuk e kanë respektuar orën policore, ndërsa prej tyre policia ka arrestuar 89
Thyen rregullat e qeverisë, gjobiten 92 persona në Maqedoni Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut është marrë vendim për izolimin e 238 personave ndërsa 108
MPB: 83 persona nuk respektojnë orën policore, arrestohen 56 prej tyre Gjatë natës së kaluar sipas statistikave të MPB-së për periudhën 16/17.04.2020, lidhur me kufizimin për lëvizje, është e
Nuk respektuan rregullat e qeverisë për lokalet, arrestohen tre persona në Kosovë Janë arrestuar dy persona në raste të ndryshme në Prizren, por me arsyen e njëjtë. Të dyshuarit në lokalet e tyre të
Policia publikon pamje gjatë natës: Na ndihmoni dhe ju (VIDEO) Policia e Shtetit ka publikuar gjatë natës disa pamje ku shihen rrugë të Tiranës bosh, pasi qytetarët nuk mund të lëvizi
Ushtria kontrolle në Tiranë për të respektuar masat kundër përhapjes së koronavirusit Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Bardhyl Kollçak
Pikat e karburanteve nëpër Tiranë e rrezikojnë seriozisht jetën e qytetarëve Këto fotografi nuk janë shkrepur në vitet 90’, e as në ndonjë zonë të shkretë ku nuk ka njerëz. Fotografitë dhe planet e