999 rezultate për

reshjet

Moti surprizon sërisht, rikthehen reshjet e shiut Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga reshje shiu dhe stuhi të izoluara .
Reshjet kthejnë "Luginën e Vdekjes" në liqen (VIDEO) Imazhet e mahnitëse tregojnë një liqen të gjatë 10 milje që u formua pas reshjeve të mëdha të shiut në Luginën e Vdekjes
Merrni çadrën me vete! Si do të jetë moti sot Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas IGJEUM reshjet më të dendura do të jenë në qarkun
Nuk ndalen reshjet në gjithë Shqipërinë Edhe dita e nesërme, e premte 17 maj 2019, parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipa
Nesër priten reshje në të gjithë Shqipërinë RESHJET Nesër (e enjte dt.16) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të mad
Nesër rikthehen reshjet në Kosovë, ja moti për ditët në vijim Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i moti
Stuhi e fuqishme dëbore godet Bosnjën në mes të majit (VIDEO) Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa
Dëbora mbulon zonat malore, probleme me qarkullimin Maji ka ardhur me temperatura të ulta në vend duke sjellë edhe reshje dëborë në një pjesë të mirë të zonave malore.
Bora mbulon zonat malore, probleme në qarkun Dibër Muaji Maj ka filluar me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu. Ndërsa në zonat malore, vendin e
A do të pushojnë nesër reshjet e shiut? Edhe dita e martë nuk pritet të ketë ndryshime sa i përket parashikimit të motit. Reshje shiu, shtrëngata dhe rrufe.
Shi dhe temperatura të ulta, qarqet e vendit ku do të ketë reshje Vijon moti i lagësht e me temperatura në ulje dhe në këtë fillim jave. Sipas asaj që raporton IGJEUM, Instituti i Gje
Vetëm një orë reshje mjafton që të përmbytet Vlora (FOTO LAJM) Qyteti i Vlorës është përmbytur nga reshjet e shiut që kanë rënë gjatë mëngjesit të sotëm. Raportohet se disa lagje dhe
Kujdes, sot e gjithë Shqipëria është me reshje (FOTO LAJM) Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimo
Meteorologjia: Më 5 maj do të nisin reshjet e borës në Shqipëri Jemi në muajin e fundit të Pranverës dhe presim që moti të stabilizohet, por kemi parë që këto ditë ka pasur luhatje të
Reshje dhe vranësira, prilli ikën si dimër Dita e sotme do të karakterizohet nga vranësira dhe reshje shiu në zona të ndryshme të vendit. Sipas asaj që raporton
Nuk ndalen reshjet në Shqipëri Vijon moti me vranësira dhe me reshje lokale edhe ditën e nesërme. Sipas asaj që raporton IGJEUM, ditën e nesërme pri
Të martën rikthehen reshjet, ja zonat që do të preken (FOTO LAJM) Pas ditëve të thata, duket se shiu po rikthehet sërish në Shqipëri. Sipas parashikimit të bërë për ditën e martë, pri
7 qytete pushtohen nga bora në Turqi, habiten banorët (FOTO LAJM) Shumë qytete të Turqisë janë suprizuar sot nga reshjet e dendura të borës edhe pse ështv fundi i muajit pill. Duke përfs
Reshjet nuk kanë të ndalur në Shqipëri (TABELA) Vijon prej ditësh moti me reshje në të gjithë territorin e vendit, mot i cili parashikohet të jetë i njëjtë edhe ditën e
Mësoni motin për nesër Moti i keq dhe me reshje shiu vijon prej ditësh në vendin tonë. Fenomen që duket se do të vazhdojë edhe përgjatë ditës s