999 rezultate për

reshjet

Sot nisin reshjet, sa do te ulen temperaturat Rikthehen reshjet e shiut këtë fundjavë. Këtë të enjte, moti do të jetë me vranësira mesatare. Reshjet e shiut do të
Po mbarojnë ditët me diell, çfarë do të ndodhë javën e ardhshme Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me mot të qëndrueshëm. Por ditët në vijim, do të sjellin rrebeshe shiu, duke nisur
Shtatori sjell borën e parë në Austri dhe Itali Reshje të mëdha bore u regjistruan në fundjavë në alpet e Austrisë dhe ato pritet të vazhdojnë edhe këtë të hënë. Bor
Shiu u dendur përmbyt "Elbasan Arenën", shtyhet ndeshja Shqipëri-Finlandë Kombëtarja e Shqipërisë për femra sot në “Elbasan Arena” pritet të zhvillojë ndeshjen kundër Finlandës për kualifikueset
Moti surprizon sërish, mësoni si do të jetë dita nesër Instituti i Gjeoshkencës ka bërë me dije se gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshjet të dobëta shiu. Temperatura
TRONDITESE/ Reshjet e dendura përmbytin vendin, 43 persona humbin jetën, 24 të humbur Të paktën 43 persona kanë vdekur në Nepal nga e premtja e shkuar dhe 24 të tjerë rezultojnë të humbur për shkak të motit
Lajme të këqija për pushuesit, kur pritet të pushojnë reshjet Në dy ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga stuhi shiu dhe ere, të cilat kanë shkaktuar mjaft dëme, kryesisht në
Reshjet e dendura përmbytin Vlorën Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike s
Reshjet e mëdha të shiut kanë izoluar disa komuna të Kosovës (FOTO LAJM) Reshjet e mëdha të shiut kanë përfshirë vendin tash e dy ditë. Që nga dita e djeshme, shiu nuk është ndalur madje në
Kapriçot e motit, çfarë pritet të ndodhë gjatë javës Ditët e nxehta e me diellin përvëlues mesa duket do të mungojnë gjatë kësaj jave. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak par
Përmbytje masive në Japoni, shpërngulen 800 mijë persona Gati 800 mijë njerëz në tri qytete të ndryshme të Japonisë janë urdhëruar që të zhvendosen nga shtëpitë dhe banesat e ty
Harrojeni plazhin, rrikthehen reshjet gjatë gjithë javës Edhe pse qershori pati ditë të nxehta dhe temperaturat shënuan 39 gradë celsius, pritet që gjatë kësaj jave të ketë një
Vranësirat pushtojnë vendin, mësoni kur do nisin reshjet Dita e sotme do të shoqërohet nga reshje të dobëta dhe shtrëngata në formë rrufesh dhe breshër më tëpër gjatë pasdites.
Reshjet nxjerrin në pah probleme të mëdha me kanalizimet në rrethinat e Tetovës Reshjet e reja të shiut sërish shkaktuan dëme në Poroj të Tetovës, duke lënë të ndarë fshatin në gjysmë, shkaku i rrënim
Më në fund diell, si do të jetë moti sot Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET Priten reshje të dobëta.
Moti për nesër (TABELA) Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET Nesër (e premte dt.31)
Moti, pakësohen reshjet mbeten vranësirat Sot moti do të me me vranësira dhe rreshje shiu të karakterit lokal në veriperëndim, ndërsa zona qëndrore dhe jugu i ve
Si do të jetë moti nesër në Shqipëri Nesër (e enjte dt.30) priten reshje të dobëta, përveç qarqeve Shkodër dhe Lezhë, ku reshjet do të jenë intensive dhe të
Nesër e gjithë Shqipëria nën reshjet e shiut Reshjet e shiut do të përfshijnë të gjithë territorin e vendit. Meteorologët parashikojnë që ndryshe nga zakonisht, ky m
Moti surprizon sërisht, rikthehen reshjet e shiut Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga reshje shiu dhe stuhi të izoluara .