999 rezultate për

reshjet

Reshjet e dendura të shiut paralizojnë Tiranën, kaos në rrugët kryesore Reshjet e shiut të cilat vazhdojnë prej disa ditësh në vend, kanë dhënë pasojat e para në Tiranë duke bllokuar rrugët kr
Rrebeshe shiu, paralajmërohet popullata në Kosovë: Kujdes, priten vërshime lumenjsh (FOTO LAJM) Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar popullatën për mundësinë e vërshimeve nga lumenjtë e përrenjtë p
Harrojini ditët me diell, nesër nisin reshjet e shiut Ditët e ngrohta dhe me diell po u vjen fundi. Duke filluar nga dita e nesërme, reshjet e shiut do të jenë prezente n
Ditëve me diell u vjen fundi, kur pritet të fillojnë reshjet Mesa duket, ditëve të ngrohra e me diell po u vjen fundi. Sipas "Meteoalb", fillimi i javës që vjen do të sjellë resh
Iku vera! Javën e ardhshme nisin rëniet e temperaturave e reshjet e shiut Ditëve të ngrohta me diell i ka ardhur fundi, duke i lënë vendin reshjeve të shiut e temperaturave më të ulëta. Sipas
Përmbytet Kurbini, banesa e biznese rrethohen nga uji Reshjet e dendura të shiut gjatë natës e kanë dhënë efektin e tyre këtë mëngjes. Pjesa më e madhe e Kurbinit është p
Kthehet "pllaka", si do të jetë moti sot Moti i kthjellët në vend ndikuar nga masat ajrore të qendrueshme, do të marrë një kthesë ditën e sotme 10 tetor. Kthj
Harrojeni diellin, si pritet të jetë moti në vazhdim Ditët me kohë të mirë e me diell duket se sa vijnë e bëhen më të rralla në stinën e vjeshtës. Sot priten reshje të do
Reshje shiu dhe ulje temperaturash, si pritet të jetë moti sot Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin për ditën e shtunë.Sipas të dhënave, dita e
Reshje shiu me intesitet të lartë, si do të jetë moti sot Dita e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i vranët. Reshjet e shiut do të
Iku vapa e dielli! Nesër nisin rrebeshet e shiut në të gjithë vendin Të enjten pritet që moti të ndryshojë në mënyrë drastike në të gjithë territorin e Shqipërisë duke shënuar rikthimin e r
Rikthehen reshjet e shiut, si pritet të jetë moti sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen në pjesën e dyt
Fundi i shtatorit, dëbora e parë zbardh Amerikën (VIDEO) Disa shtete në zona të ndryshme të SHBA-ve janë zbardhur nga dëbora në orët e para të mëngjesit, me orën lokale atje.
Rikthehen reshjet e shiut, si parashikohet moti për ditën në vijim Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot me vranësira të cilat do sjellin reshje shiu pothuajse në të gjithë vendin,
Tërmete dhe reshje të dendura, kur do të përmirësohet moti në Shqipëri Duke nisur nga e mërkura, reshjet e shiut do të ndërpriten duke ia lënë vendin kthjellimeve. Shirat do të jenë të paktë,
Flasin sinoptikantët: Si do të jetë moti deri në fund të muajit Moti sot do te jete shume me ndryshe nga oret e mbremjes se te henes dhe gjate nates, ku pati reshje intensive dhe permb
Nga tërmete në përmbytje, rrëshqitje dherash dhe erësirë Ashtu siç ishte paralajmëruar, reshjet e shiut e kanë përmbysur totalisht situatën ku pas tërmeteve që shkaktuan dëme ko
Reshjet e dendura përmbytin banesën në Fushë-Krujë Reshjet e dendura të shiut po shfaqin probleme serioze në disa banesa e lagje në Fushë-Krujë. Konkretisht në lagjen "Pun
Stuhia rrëzon disa pemë në Tiranë (FOTO LAJM) Pa kaluar akoma ethet e tërmeteve të fuqishme që tronditën vendin, Tirana është pushtuar nga reshjet e dendura të shiut
Reshjet e dendura përmbytin Lezhën (VIDEO) Pas mesditës në zonën e Lezhës nisën reshje të forta shiu në formën e shtrëngatave. Shiu me këtë intesitet ishte para