999 rezultate për

republikes

Meta kthen ligjin për Akademinë e Shkencave në Kuvend Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit për Akademinë e Shkencave të Republikës së Shqipëris
Kërkesa për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venezias pritet që të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të shtatorit, pasi i është kër
Si ndodhi që u ndalua hyrja me pasaportë të Serbisë në Kosovë Ditë më parë mediet serbe kanë raportuar, se Drejtoria e Policisë Kufitare të Kosovës ka marrë vendim pa miratimin e Min
Qindra të vrarë: 70 vjet më parë, kur Shqipëria luftonte me Greqinë (FOTO LAJM) Si u pasqyrua në shtypin shqiptar të kohës ngjarjet e gushtit të vitit 1949, ku forca të shumta të ushtrisë qeveritare g
Pas dorëheqjes së Haradinajt, Thaçi këtë javë nis konsultimet me partitë politike Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke filluar nga kjo javë do t’i fillojë konsultimet me partitë politi
Meta kundra Ramës, i kthen mbrapsht ligjin për "planifikimin dhe zhvillimin e territorit" Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Mbërrin trupi i pajetë i Festim Latos (VIDEO) Mbërrin sot trupi i pajetë i presidentit të CCamërisë Festim Lato. Homazhet priten të mbahen ditën e shtunë te teatri
Pas dorëheqjes së Haradinajt, reagon Hashim Thaçi: Ky është vendimi i tij Presdienti i Kosovës Hashim Thaci javën e ardhshme do t`i mbledh liderët e partive politike për të nisur konsulltimet.
Mbërrin nesër në Rinas trupi i pajetë i Festim Latos Ditën e nesërme, rreth orës 15:00 do të mbërrijë trupi i pajetë i presidentit të CCamërisë Festim Lato. Homazhet prit
Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Kosovë Një serb është arrestuar në Kosovë si i dyshuar për krime lufte. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për med
Shkarkimi i Metës, komisioni miraton planin paraprak Komisioni Hetimor “Për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipëris
Meta refuzon Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i A
Kuvendi vendos të hënën shkarkimin e Metës Të hënën e 8 korrikut, në orën 17:00 Kuvendi do të mbajë seancë të posaçme me të vetmin rend dite, ngritjen e komisionit
Meta sulmon KLGJ: Kërkon informacion për kandidatët e Gjykatës së Lartë Teksa në Gjykatën e larë kanë mbetur vetëm dy antarë dhe të tjerë nuk e kaluan Vetingun, Presidenti i vendit, Ilir Meta
I quajti shqiptarët terroristë, aktakuzë ndaj ish-minitrit serb Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë kundër ish-Ministrit të Administrimit të Pushtetit Loka
Meta thirrje permanente Ramës: Do reflektojë deri të shtunën Ndërsa Edi Rama nga Fieri e etiketonte Metën si Haxhi Qamili, Presidenti përmes një statusi në facebook deklaron se ka b
Ekipi negociator shpallet anti-Kushtetues Gjykata Kushtetuese sipas një aktgjykimi të sapo shpallur, e kanë shpallur Ekipin negociator në dialogun me Serbinë, eki
A do ta shpërndaj Meta-Parlamentin: Çdo veprim me qetësi dhe dashuri Presidenti Ilir Meta mbajti mëngjesin e kësaj të hënë një komunikim me mediat një ditë pasi Kolegji Zgjedhor vendosi të
PD: Nuk ka më diskutime, 30 Qershori është shfuqizuar nga presidenti Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate në selia nga Ivi Kaso ka deklaruar se Kolegji Zgjedhor nuk ka kompetencë të g
Protesta e opozitës, Meta deklaratë urgjente Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pak minuta para protestës së nëntë kombëtare të Opozitës së Bashkuar. Në