999 rezultate për

republikes

Arroganca e presidentit të Republikës së Kosovës Hashim Thaci ndaj mediave lokale nga Arta Berisha Në një interval kohor prej 15 minutash, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i tha afërsisht 100 herë «
Hiqet dogana me Kosovën? Ky është vendimi i qeverisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme pas mbledhjes së qeverisë, Këshilli i Ministrave ka vendosur edhe ngritjen e pikave të përbashkëta të kali
Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit për buxhetin Parlamenti ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për rishqyrtim të buxhetit të vitit 2019. Mësohet se për dekr
Maqedonia njeh Kosovën si shtet fqinj Është pranuar amendamenti i Aleancës për Shqiptarët që edhe Republika e Kosovës të shtohet në Kushtetutë si shtet fqinj
Presidenti i rrëzon qeverisë ligjin për të "pasurit" Në respekt të ushtrimit të së drejtës të parashikuar në pikën 1 të nenit 85 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë,
ASH paraqet dy amandamente për ndryshimet kushtetuese Ndonëse Maqedonia ka njohur Kosovën shtet dhe Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ka miratuar rezolutë për marrëdhëniet e
Kosova i reagon Stoltenbergut: Kosova është NATO Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklarata
Pas formimit të ushtrisë, serbët varrosin diçka (FOTO LAJM) Serbët asesi nuk po mund ta kapërdijnë faktin se Republika e Kosovës është bërë sot me Ushtri. Sipas tyre, akti i kri
Rrustem Berisha, tani është ministër i Mbrojtjes së Republikës së Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar 11 amendamentet e Projektligjit për Ministrinë e Mbrojtjes Në fund depute
KFOR mer masa, shihet nëpër qytetet e Kosovës KFOR-i sot është mobilizuar në të gjitha komunat e Kosovës. Për të siguruar një ditë të qetë dhe stabile, trupa të shumt
Dikur e refuzonte, sot Haradinaj bëhet pjesë e dialogut Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas një refuzimi gati dy vjeçar që të merret me çështjen e dialo
Presidenca kthen në Kuvend ligjin për buxhetin 2019: Plotësoni kërkesat e studentëve Teksa studentet e universiteteve publike ne vend protestojnë para Kuvendit, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Du
Xhaferi pret në takim Gramoz Ruçin Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot para ndërtesës së Kuvendit të Republikës së Maqed
Ruçi nesër për vizitë në Maqedoni Kryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, Gramoz Ruçi nesër do të qëndrojë për vizitë në Kuvendin e Republikës
Qeveria një minutë heshtje për mikun e shqiptarëve George H.W Bush Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se kabineti qeveritar sot ka filluar punën me një minutë heshtje në nderi
Prokuroria reagon ndaj akuzave të serbve për vrasjen e Ivanoviçit Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit ka reaguar pas deklarimit të Ministres së Drejtësisë në Republikën e Serbisë, Nela Kubu
Nesër është ditë zie në Kosovë Dita e mërkurë me kërkesë të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur ditë zie. Kjo në nderim të ish-preside
Këto janë dy amendamentet që diskutohen sot në Kuvend Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin për dy amendamentet e mbetura për ndryshimet kushtetue
Kalojnë amandamentet për ndryshimet kushtetuese Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në vazhdimin e seancës së 64, me 67 vota “për” dhe katër të “përmbajtura” dhe 23 “kun
Me rastin e festës nesër pushim në të gjitha institucionet e Kosovës Në Kosovë nesër asnjë institucion publik nuk do të punojë. Kjo për shkak se nesër është dita e Flamurit Kombëtar, 28