999 rezultate për

republikes

GLPS bën publike 5 pikat që Qeveria duhet t’i ketë në dialogun Kosovë-Serbi Grupi për Studime Juridike dhe Politike organizon sot një konferencë për media, ku do të prezantohet punimi me titull “P
Kurti merr letër urimi nga Kryeministri i Letonisë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi, nga Kryeministri i Republikës së Letonisë,
Konjufca me dorë të hekurt, shkarkon 14 konsuj Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka njoftuar për shkarkime të shumë konsujve nëpër konsullata të Kosovës, d
Pasi dhuroi 2 milionë euro për rindërtim, Vuçiç kërkon pas nderin: Dënoni Cakajn! Vetëm një ditë pasi Serbia dhuroi për rindërtimin e zonave të shkatërruara nga tërmeti në Shqipëri, sot kërkon dënimin e
Kosova 12 vjet shtet, Presidenti Meta letër Hashim Thaçit Presidenti Ilir Meta ka yuruar sot me rastin e 12 vjetorit të pavarësisë presidentin Hashim Thaçi. Përmes një letre,
Vetëm dy ditë larg, çfarë aktivitetesh do të ndodhin për Pavarësinë e Kosovës Në dymbëdhjetë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, institucionet shtetërore kanë organizuar një varg manifestimesh. Zyr
Meta dekreton ligjin për amnistinë në burgje Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, mes t
Shkëndija e Gjokës e mbyll me fitore fazën përgatitore (VIDEO) Kuqezinjtë kanë mbyllur me sukses fazën e përgatitjeve në Antalia të Turqisë, ku ka qëndruar tashmë dy javë dhe realizoi
Zbulohet dita dhe ora kur do të hedhet në votim Qeveria Kurti Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, gjatë ditës së sotme i ka kërkuar Kuvendit të Kosovës që të caktohet s
Mbi pesë mijë qytetarë nga Kosova heqin dorë nga nënshtetësia Mbi 5 mijë qytetarë të Republikës së Kosovës kanë hequr dorë nga nënshtetësia kosovare vetëm në vitin 2019 për të zgjedh
Koronavirusi, MEPJ njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë në Kinë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet n
Thaçi bënë publike dekretin për Kurtin: I ke 15 ditë afat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht e ka dërguar emrin për kryeministrin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovë
Edi Rama dorëzon padinë kundër Ramush Haradinajt në Gjykatën e Prishtinës Nga takimet zyrtare në Prishtinë, apo në Tiranë, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, një të tillë, pritet ta realizojnë në nj
DETAJET/ 2 diplomatët iranianë që u dëbuan nga Shqipëria ishin bashkëpunëtorë të Soleimanit Autoritetet shqiptare njoftuan sot se kanë urdhëruar dëbimin nga Shqipëria të dy diplomatëve iranianë, të cilët janë shp
Dy diplomatët e Iranit u shpallën non-grata në Shqipëri, Gent Cakaj tregon arsyet Dy diplomatë iranianë janë shpallur non-grata në Shqipëri dhe për këtë ka reaguar ministri në detyrë i Punëve të Jashtme
Lidhje me gjeneralin, Shqipëria shpall "non grata" dy diplomatët iranianë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot të shpallë "non grata" dy përfaqësuesit diplomatikë të Ambasad
Thaçi i shkruan Kurtit, kërkon emrin e kandidatit për kryeministër Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ia ka dërguar edhe një letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku
Kurti dhe Mustafa pritet të takohen në orën 15:00 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet në orën 15:00 me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Albin Kurti marr pjesë në festën e fundvitit që partia e tij ka organizuar (VIDEO) Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka dërguar ditën e sotme Albin Kurtit dy thirrje që ta mandatojë atë si Kryeministër
Meta përgjigjet "flakë për flakë": Do i drejtohem Komisionit të Venecias për shkeljet e Kuvendit Presidenca ka reaguar për vendimin Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të Shtetit. Komisioni vendosi të zgjerojë h