999 rezultate për

republikes

Me maska e me doreza, si duken deputetët sot në Kuvend Kuvendi ka nisur sot seancën e dytë plenare për të diskutuar, ndër të tjera, shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore
I shtruar në QKUK, kjo është gjendja e Hashim Thaçit Pas lajmit se presidenti i Kosovës është shtruar në QKUK pas disa komplikacioneve shëndetësore, presidenca ka dhënë deta
Kurti i shkruan sërish letër Thaçit, çfarë i kërkon këtë herë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në
Thaçi i shkruan serish Kurtit, do emrin e kandidatit për kryeministër Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një tjetër letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, ku i kërkon kandidatin për
Situata në veri, reagon Thaçi: Neglizhencë dhe papërgjegjshmëri e qeverisë së Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas situatës së fundit të krijuar në veri të vendit, ku komunat serbe iu p
Shtyhet shkarkimi i Metës, cili është plani i PS-së Shtyhet afati i veprimtarisë së Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Anëtarët e
Kosovë, dezinfektohen paratë e gatshme Banka Qendrore e Republikës se Kosovës ka njoftuar se në vazhdimësi po dezinfekton ndërtesën dhe paratë e gatshme. Ky
Kurti: Presidenti të mendojë për datën e zgjedhjeve Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi duhet të mendojë
Meta firmos dekretin, miraton ligjin "Për pajisjet mjekësore" Numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar aktualsiht në 174, ndërsa viktima numërohen 6. Presidenti Ilir Meta ka
Pas shkarkimit të Kurtit, reagon Haradinaj Albin Kurti u shkarkua vetëm pak minuta më parë duke u bërë kështu Kryeministri më i shkurtër në Kosovë me vetëm 5 ditë
Kurti i vendosur në qëndrimin e tij: Parësor është shëndeti i qytetarëve Pavarësisht mocionit ndaj qeverisë dhe sulmeve të Presidentit, kryeministri Kurti e ka të qartë se ku duhet të jetë aktu
KORONAVIRUSI/ Maqedonia e Veriut anulon zgjedhjet Në seancën e saj të 25-të dje, Qeveria miratoi dekret me fuqi ligjore për ndalim të të gjitha veprimeve për zhvillimin e
Masat për COVID-19, Rama e falenderon dhe nuk ia përgjysmon pagën Metës Kryeministri Edi Rama bëri me dije se krahas masave të tjera, do të përgjysmojë edhe pagën e Presidentit të Republikës.
Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare Me kërkesë të presidentit Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti e ka thirrur mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtar
Betohen para presidentit tre anëtarët e rinj të gjykatës së Lartë Tre anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë jane betuar sot para Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ceremonia është
KORONAVIRUS/ Shqipëria mbyll rrugët dhe me Kosovën, cilat mjete lejohet të vijnë Autoritetet shqiptare kanë vendosur të ndalojnë hyrjen e mjeteve për të gjithë shtetasit e Kosovës, me përjashtim atyre
Qeveria Kurti vendos dy vija të kuqe për dialogun Kosovë-Serbi Qeveria e Kosovës ka vënë dy vija të kuqe në dialogun për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë: temë e
1 muaj në krye të shtetit, Kurti numëron vendimet e qeverisë së tij ryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka numëruar vendimet e qeverisë së tij, në njëmuajshin e qeverisjes. Përmes n
Konjufca shkarkon Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorë të tjerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga sh
Dje firmosi dekretin përpara popullit, Meta nxjerr arsyet pse kthen në Kuvend ligjin për Kushtetuesen Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot dekretin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 14/2020. Në dekret janë listuar dh