999 rezultate për

republikes

Dialogu me Serbinë, zgjidhet Koordinatori Shtetëror Skënder Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës
Përfundon verifikimi i kandidatëve, "bllokohet" sërish Kushtetuesja Këshilli i Emërimeve në Drejtësi njofton përfundimin e verifikimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese. KED e mby
Arratisja e bujshme dhe pengmarrja e anijes, pse u lirua kapiteni i "Dukati" në Brindizi Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror t
Takim Rama-Basha? Zbulohet email-i i Gjiknurit Damian Gjiknuri ka ftuar anëtarët e Këshillit Politik në një mbledhje përgjatë ditës së hënë ose të martën, ku i pranish
Maskat bëhen të detyrueshme, masat strikte që ndërmori sot Kosova Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mësohet se përdorimi i mask
Kuvendi miraton Rezolutën për luftën e UÇK në të cilën dërgohen mesazhe për Gjykatën Speciale Pas votimit të dytë, në Kuvendin e Republikë së Kosovës është miratuar më 61 vota Rezoluta “për unitetin politik e qytet
Sot, 19 vjet nga marrëveshja për paqe mes shqiptarëve dhe maqedonasve Më 5 korrik të vitit 2001, Qeveria e atëhershme e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptarë arrijnë marrëveshjen për paqe.
Kuvendi rrëzon 2 dekrete të Metës, presidenti i kërkon SPAK-ut të nisë hetimet Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ekonomisë për të rrëzuar tre dekretet për tri ligje që ai
Qeveria Hoti prezanton Programin e qeverisjes 2020–2023 Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e mbajtur sot miratoi Programin
Meta propozon Arben Shehun si drejtorin e ri të KLSH Presidenti i Republikës Ilir Meta ka propozuar emrin e ri e kreut të KLSH-së pas mbarimit të mandatit të Bujar Leskaj.
Acarohen sërish marrëdhëniet pas luftës së re tregtare, çfarë ndodhi mes Kosovës dhe Serbisë Kosova ka vendosur masat e reja të reciprocitetit ndaj Serbisë. Qeveria në detyrë ka njoftuar se gjatë mbledhjes së fund
Kurti merr një tjetër vendim kundër Serbisë (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndrys
A po i shërben Meta-Ramës, kështu përgjigjet Basha Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për marrëdhënien mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Ra
Pendarovski telefonatë me Kurtin, ja çfarë biseduan Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot realizoi bisedë telefonike me Albin Kurtin, krye
Betohen 3 prokurorë të SPAK, Meta: Hetoni në mënyrë të pavarur! Tre prokurorë të rinj të SPAK janë betuar para Presidentit Ilir Meta. Sotir Kllapi, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi,
Meta dekreton 4 ligje pas faljes së gjobave të vendosura gjatë karantinës Kryeministri Edi Rama vendosi të falë gjobat e vendosura për ata që thyen karantinën, ndërkohë që sot presidenti Ilir Me
Kurti denoncon Thaçin (VIDEO) Letra të shumta në adresë të shteteve të ndryshme, eurodeputetëve dhe mekanizmave të pavarur që janë të thirrur për inte
Dalin nga karantina edhe Klina, Malisheva e Vitia Qeveria e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka shfuqizuar ndalimin e hyrje-daljeve në komunat e Klinës, Malishevës
Me maska e me doreza, si duken deputetët sot në Kuvend Kuvendi ka nisur sot seancën e dytë plenare për të diskutuar, ndër të tjera, shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore
I shtruar në QKUK, kjo është gjendja e Hashim Thaçit Pas lajmit se presidenti i Kosovës është shtruar në QKUK pas disa komplikacioneve shëndetësore, presidenca ka dhënë deta