999 rezultate për

republikes

"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Kush janë 10 kandidatët që marrin "bekimin" e Metës për në Kushtetuese Institucioni i Presidentit të Republikës, ka bërë publike listën e aplikantëve që kanë shprehur interesin për të kandidu
Kosova emëron përfaqësuesen e parë në Izrael Kosova ka emëruar sot Ines Demirin, si e ngarkuar me punë e Republikës së Kosovës në Izrael. Ky hap vjen pas konfirmi
Mblidhen sot qeveritë Rama dhe Hoti, çfarë pritet të nënshkruhet Kryeministri Edi Rama do të takojë sot homologun e tij nga Kosova, Avdullah Hotin, ku pritet që të nënshkruhen marrëvesh
Prokuroria e Hagës po e heton rastin e dosjeve që u çuan te OVL-UCK, mund të ketë arrestime Çështja e dosjes që u dërguan në zyrat e Organizatës së Veteranëve, nuk do të hetohet nga Prokuroria Speciale në Prishti
Drejtori i shkollës "shëtiste" jashtë vendit, por rrogën e merrte: Nisin hetimet për drejtoreshën e arsimit Policia e Dibrës ka nisur procedimin penal për dy persona të cilët kanë shpërdoruar detyrën. Bëhet fjalë për një ish-
Emocionuese, momenti kur Sabri Fejzullahu merr pasaportën shqiptare (VIDEO) Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare me dekret të Presidentit të Republikës, Ilir Me
"Ka munguar gjithë këto vite", Rama: Duhet një ligj vetëm për Presidentin Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij tha se në këtë sesion të ri parlamentar do të punohet për të hartuar një ligj
Presidenti Meta dekreton datën e zgjedhjeve të përgjithshme (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 25 prillin 2021 si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Vendimi për dekretim e
Veseli: Delegacioni kosovar rrëshqiti në bisedime teknike Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi se delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë ka kaluar
Basha: Marrëveshja Kkosovë-Serbi, hap i rëndësishëm drejt njohjes reciproke Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës i cili thotë se
Greqia merr 12 milje në detin Jon, flet Presidenti Meta Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me 12 milje det që ditën e djeshme u diskutua do i kalojnë Greqisë. “Shqiptarë
Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka v
Qeveria miraton vendimin për hapjen e kufijve shtetërorë me vendet fqinje Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korr
Presidenti Meta dekreton tre ligje Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje 3 ligje, si më poshtë: 1. Ligjin nr. 98/2020 “Për një ndrys
Meta dekreton ndryshimet në Kodin Zgjedhor Presidenti Ilir Meta, ashtu siç kishte garantuar, ditën e sotme ka dekretuar me shpallje Ligjin nr. 101/2020 “Për disa
Masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Kosovë Qeveria e Kosovë një ditë më parë ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Deri më tani, nu
Qeveria Hoti miraton 28 masa të reja kundër përhapjes së koronavirusit Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhje elektronike), me kërkesë t
Kosova shtrëngon masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga 30 korriku Nga data 30 korrik, në Kosovë do të nis të zbatohen masat e reja anti-Covid. Duke parë numrin në rritje të të infektuarv
Basha: Sot është koha për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë Kreyedemokrati Lulzim Basha, me anë të një mesazhi të dhënë sot shprehet se pikërisht, tani është koha për njohje recipr