999 rezultate për

republikes

Kuvendi shtyn afatin e komisionit "Dick Marty", bie dekreti i Metës Parlamenti votoi sot për shtyrjen e afatit të komisionit të posaçëm Dick Marty mbi vërtetimin e akuzave për krime lufte
Meta për detin: Rama nuk ka kërkuar asnjë autorizim nga unë Presidenti Ilir Meta ka deklaruar ditën e sotme se nuk do të pranoj asnjë cenim të interesave shtetëror dhe kombëtar të
Arrihet marrëveshja! 100 pacientë me COVID-19 do të trajtohen falas në Turqi Në vijim të nënshkrimit të Marrëveshjes së Partneritetit Strategjik ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë gjatë ditës së sotme
Presidenca reagon pas akuzave nga Rama: Nuk të lejojmë të shpërdorosh fondet Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, i cili ditën e sotme nga Vlora e ka akuzuar se ka blloku
Dy ministrat e rinj betohen para presidentit Meta Pasi morën miratimin nga parlamenti i Shqipërisë, dy anëtarët më të rinj të kabinetit qeveritar, Ministrja për Evropën d
Emërohet anëtarja e 7 e Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtja betohet para Metës Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit të anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese, zonja
Kushtetuesja: Meta bën me dije kur do të betohet Sonila Bejte Presidenca ka bërë me dija se anëtarje e 7-ë e emëruar në Gjykatën Kushtetuese, Sonila Bejtja është thirrur për betim pë
Meta dekreton anëtaren e shtatë të Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republikës, Ilir Meta këtë të hënë ka dekretuar edhe anëtarin e shtatë të Gjykatës Kushtetuese. Përmes n
Meta reagon pas zgjerimit të Greqisë në det: Nuk do të lejoj të cenohen interesat kombëtare Presdenti Ilir Meta ka reaguar pas zgjermit të Greqisë me 12 milje në detin Jon. Meta shprehet se nuk ka për të lejua
Përparim Kalo betohet sot përpara Presidentit, Kushtetuesja gati Përparim Kalo, anëtari i gjashtë i emëruar i Gjykatës Kushtetuese, do të betohet sot përpara Presidentit të Republikës.
Votimi i anëtarit për Kushtetuese dhe dekreti për buxhetin, dy pikat e "nxehta" që diskuton sot Kuvendi Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyr
Vjosa Osmani vizitë në Shqipëri, me kë do takohet Presidentja në Detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani do të nisë nesër vizitën e saj zyrtare në Shqipëri. Përmes një njoftimi zy
Vetëvendosja dorëzon projekt rezolutën mbi gjenocidin serb në Parlamentin shqiptar Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Shqipëri i ka dërguar të gjithë deputetëve të Kuvendit, Presidentit të Republikës, Kryem
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e 45 të Qeverisë së Kosovës Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të
Kini kujdes: Nuk respektuan masat e reja, Policia gjobit 1100 qytetarë në Kosovë Policia e Kosovës respektivisht Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, thotë se si pjesë integrale e mekanizmave k
Në këtë datë pritet të hiqen vizat për Kosovën Më 26 dhe 27 nëntor 2020 do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Repub
PS "digjet" nga Meta, zbardhet drafti për ligjin e presidentit Socialistët kanë finalizuar sot draftin për ligjin e presidentit, që pritet të zhveshë nga kompetencat kreun e shtetit,
Çfarë pason pas dorëheqjes së Hashim Thaçit? Hashim Thaçi, të enjten, më 5 nëntor dha dorëheqje nga posti i presidentit të Kosovës. Ky vendim erdhi pas konfirmi
Aktakuzat nga Specialja, reagon Qeveria e Kosovës Për aktakuzat e ngritura gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka reaguar Qeveria e Kosovës. Në reagim thuhet se “Qever
Hyri nga Shqipëria, kapet kamioni me mbi dy ton marijuanë në kufirin e Malit të Zi Një sasi rekord droge është kapur ditën e sotme në Mal të Zi. 2.6 ton marijuanë janë kapur në Podgoricë nga policia e