999 rezultate për

republiken

Kongresmenët: Maqedonia në NATO, faktor pozitiv për rajonin Presidenti Gjorgje Ivanov sot në Shkup ka pritur një delegacion të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cil
Sao Tome e Principe është shteti i radhës që e ka njohur Republikën e Kosovës Me këtë njohje numri i shteteve që kanë njohur shtetin e Kosovës ngritete në 89. Sao Tome gjendet në Oqeanin Atlantik, n
20 vjet ARM Në Shtëpinë e Armatës sot u mbajt një solemnitet me rastin e prezantimit të Programit vjetor për shënimin e Jubileut “20
Navigon pranon Republikën e Kosovës në hartat e saj Tregu i GPS aparateve është gjithnjë e më i madh se kurrë më parë, andaj edhe është vështirë të zgjidhet një prej tyre.
Republikën nuk na e pranon gjithë BE-ja Ekspertët e marrëdhënieve ndërkombëtare në Kosovë shprehen të habitur me qëndrimin e fundit të kryeministrit Hashim Thaç
Republikën nuk na e pranon gjithë BE-ja Ekspertët e marrëdhënieve ndërkombëtare në Kosovë shprehen të habitur me qëndrimin e fundit të kryeministrit Hashim Thaç
28 Nëntori, simbol i identitetit tonë kombëtar Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, uron të gjithë shqiptarët për festën e 28 Nëntorit. Urimin e saj do ta botojmë t
36 vullnetarë nga SHBA, paqeruajtës në Maqedoni Me dhënien e betimit solemn para ambasadorit të SHBA-së Pol Volers, sot në fshatin Dobroshane, Kumanovë, 36 vullnetarë a
Turqia feston 88-Vjetorin e themelimit të Republikës (UPDATE)Ceremonitë festive që organizohet tradicionalisht nëpër stadiume dhe pritjet e koktejet zyrtare u anuluan për sh
100 mijë euro solidarizim për Turqinë Qeveria e Republikës së Maqedonisë, në mbledhjen e sotme solli vendim që të dërgohet ndihmë financiare në vlerë prej 100
Franca, avokate e Kosovës në BE Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, po qëndron për një vizitë zyrtare në Republikën e Francës. Gjatë kësaj v
Nigeria njeh Kosovën Nigeria njohu shtetin e pavarur të Kosovës. Zv. Presidenti dhe lideri i Aleancës Kosova e Re, që po vazhdon vizitat e ti
Sllovenia nuk njeh diplomat e veriut të Mitrovicës Ministria e Arsimit të Sllovenisë nuk ka njohur diplomat e veriut të Mitrovicës që mbajnë logon Republika e Serbisë. Min
Miloshoski: Diplomaci e ashpër ndaj Maqedonisë Greqia po zhvillon një betejë të ashpër diplomatike kundër identitetit maqedonas, kështu ka deklaruar Antonio Miloshoski
Zëvendëskryeministri viziton Letoninë Zëvendëskryeministri për çështje evropiane Vasko Naumovski, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare njëditore në Republik
Guinea- Bissau njohu Republikën e Kosovës Republika e Guinea- Bissau e ka njohur shtetin e pavarur dhe sovran të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur Aleanca Kosova e
Bosnjë e Hercegovinë, zhvillohen sot zgjedhje Në Bosnjë e Hercegovinë votuesit i drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur presidencën tripalëshe myslimane, kro
Somalia njohu Republiken e Kosoves Republika e Somalisë është vendi i 69 që e ka njohur të mërkurën, zyrtarisht Republik
AKR: Vanuatu njohu Republiken e Kosoves Në një konferencë për media, zëvendëskryetarja e AKR-së, Mimoza Kusari-Lila ka bë
Swazilandi njohu Republiken e Kosoves Mbretëria e Swaziland’it është shteti i 66’të që ka njohur pavarësinë e K